Příbramská nemocnice potřebuje pomoc, na listopad je přihlášeno málo dárců krve
19. října 2024 (10:00)
foto: pixabay.com
Listopad je již několik let po sobě pro dárcovské centrum nejslabším měsícem v roce.
Příbramská nemocnice, stejně jako v loňském roce, vyzvala své dárce a také veřejnost k pomoci. Na zdejším dárcovském centru zatím na listopad chybí mnoho dárců krve. Právě tento měsíc patří spolu s únorem k nejslabším měsícům v roce. Nemocnice proto doufá, že pomocí této výzvy se podaří termíny v listopadu a na začátku prosince, zaplnit. Pomoci by mohl i nejnovější projekt na podporu dárcovství, kterým je soutěž středních škol v darování krve pod názvem Krevní challenge.
„Historicky je listopad a únor nejslabší měsíc. Pravidelní dárci se totiž točí v pravidelných intervalech a protože rádi chodí kolem Vánoc, tak to vychází, že listopad a únor darovat nemohou. Krev má expiraci 6 týdnů, takže ta listopadová bude použitá částečně i přes Vánoce. Opravdu by se nám moc hodil každý, kdo se přihlásí, protože máme na každý den v listopadu kromě pondělků někdy i přes 20 volných míst,“ žádá dárce a veřejnost vedoucí laborantka Hematologicko transfúzního oddělení Marie Pilousková s tím, že volná místa jsou zatím i na začátku prosince.
Příbramská nemocnice měla vloni rekordní počet odběrů, který překonal hranici 6 tisíc. Může za to bohatá podpora dárců krve, pro které jsou během roku připravovány různé projekty a odměny a především pak hudební festival Díky!FEST, který letos podruhé zaplnil letní kino. Právě darování krve je jednou z mála možností, jak získat na tento festival vstupenku. Na příští ročník jsou zatím oznámená jména jako Raego, Michal Horák, Jazz Faces a UDG. Hlavní hvězdu festivalu nemocnice zatím tají.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc
Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry …
FOTOGALERIE
V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů
Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny.
AKTUÁLNĚ
Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější?
Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový …
SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu
Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i …
KULTURA
Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí
Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE …
PR
Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu
Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím …
AKTUALIZOVÁNO
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek
Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na …
AKTUALIZOVÁNO
Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek
Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v …
ANKETA
Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu!
Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, …
ANKETA




