Příbramská nemocnice díky záložním agregátům přežije i blackout
19. srpna 2024 (13:00)
Nebezpečí výpadku elektrické sítě tzv. blackout by byl pro dnešní společnost jistě obrovským problémem. Nefungoval by internet, domácí spotřebiče a další věci, které považujeme v dnešní době za absolutní samozřejmost. Jak by na tom ale byla ale například nemocnice, ve které denně probíhají desítky operačních zákroků a vyšetření?
„Příbramská nemocnice má v hlavním areálu celkem pět záložních zdrojů, tzv. dieselagregátů. V druhém areálu pak jeden takový zdroj. Ty jsou schopny do 15 vteřin od výpadků napájet elektřinou prakticky celou nemocnici s výjimkou zobrazovacích metod, které mají příliš vysoký odběr, jenž záložní zdroje nejsou schopny pokrýt,“ přiblížil situaci tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota
Nemocnice má důležité zásuvky, které jsou kryté náhradními zdroji, označené. Podle jasně daných pravidel jsou v nich zapojeny přístroje a zařízení, která musí kvůli zdraví a bezpečnosti pacientů fungovat stále. Standardní zásoby pohonných hmot jsou minimálně na 12 hodin. Nemocnice má však smluvně domluveného dodavatele, který v případě výpadku pohonné hmoty ve velmi krátkém horizontu dodá a je schopný je dodávat i po delší dobu. V případě větších problémů je zajištěno i zásobování z hmotných rezerv státu.
foto: Martin Janota, ONP - se svolením
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Nový CT přístroj začne v příbramské nemocnici fungovat od příštího týdne
•Přes deset kostek cukru v půl litru a dávka kofeinu nevhodná pro děti. dTest se zaměřil na energetické nápoje
•Lékařka: Dětská obezita je nápor na tělo i psychiku jedince
Další články
/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník
V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě …
AKTUALIZOVÁNO
Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny
V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může …
AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje
Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají …
SPORT
Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat?
Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví
Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení …
AKTUÁLNĚ
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE
Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž
Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu …
SPORT
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ





