25. 4. svátek má Marek

Příbramáci se nejvíce bojí vandalství a vloupání do domu či bytu

28. června 2014   (08:21)
Příbramáci se nejvíce bojí vandalství a vloupání do domu či bytu

Policejní mluvčí Monika Schindlová informuje o výsledcích výzkumu veřejného mínění.


V dubnu letošního roku proběhl na území Středočeského kraje výzkum veřejného mínění, při kterém bylo dotazováno kolem dvou tisíc respondentů různého věku, pohlaví a sociálních skupin. Na Příbramsku bylo osloveno 180 občanů. Cílem bylo zmapovat spokojenost obyvatel. Jednotlivé otázky směřovaly do oblasti bezpečnosti v místě bydliště a hodnocení práce policie.

Na základě výsledků výzkumu lze konstatovat, že celková spokojenost s Policií ČR ve Středočeském kraji je na vysoké úrovni, spokojených bylo 88 %. Na Příbramsku bylo spokojeno téměř stejně (87,7 %) dotazovaných občanů.

67,4 % respondentů si myslí, že policisté ve Středočeském kraji dostatečně chrání bezpečnost osob a majetku, je to o šest procent více než loni. 85,3 % tázaných se v místě svého bydliště cítí bezpečně, na Příbramsku to bylo 80 % dotazovaných.

Největší strach je z vandalství a poškozování cizí věci

Občané na Příbramsku se nejvíce obávají vandalství a poškozování cizí věci – 48,9 %, vloupání do bytu či domu – 45,6 %, následně fyzického napadení - 38,3 %, poté vloupání do vozidla – 37,8 %, krádeže vozidla – 37,8 % a nejméně krádeže jízdního kola.

V loňském roce se nejvíce lidé obávali vloupání do bytu. Je možné, že k menším obavám o obydlí přispěly i informace o snižující se kriminalitě, za prvních pět měsíců letošního roku poklesla o 23,5 % oproti stejnému období loňského roku a objasněnost narostla o tři procenta. Občané si také svůj majetek začínají sami lépe zabezpečovat.

Policisté si o úplatek neříkají, ale někdy je jim nabízen

Co se týká korupčního jednání, na Příbramsku nebyl za poslední čtyři roky od dotazovaných zaznamenán žádný případ požadavku policisty o úplatek. Naopak evidujeme z poslední doby nabízení úplatků rožmitálským policistům. Čtyřiapadesátiletý muž usedl za volant pod vlivem alkoholu a tímto způsobem se chtěl vyhnout odebrání řidičského oprávnění. Svým jednáním se dopustil trestného činu podplacení a hrozí mu až šestileté vězení.

Policisté jsou zdvořilí a upravení

Oblast jednání a chování policistů lze považovat dle výzkumu za velmi dobrou. Na Příbramsku byl podle dotazovaných policista při jednání vždy upravený, na 95,9 % zdvořilý, v 91,8 % informovaný a ochotný. Nejvíce spokojeni byli občané, kteří jednali během posledního roku s policistou, s rychlostí reakce na ohlášenou událost (90,9 %), což je značné zlepšení o téměř 15 %. Dále byli spokojeni profesionálním přístupem a s ochotou policistů pomoci (86,4 %) a nejméně s množstvím informací o postupu policie (81,8 %).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz