Příbram v příštích letech připravuje řadu investičních akcí
24. února 2023 (06:47)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Vedení města má plán, který počítá s investicemi i v následujících letech.
V souvislosti s investičními akcemi města se nejčastěji skloňuje aquapark, parkovací dům či čistička odpadních vod. Mimo hlavní zájem veřejnosti se ovšem připravují i další investiční akce, které budou mít dopad na život obyvatel Příbrami. Z těch nejbližších je to například výstavba stanovišť pro obytná auta v areálu Nového rybníka, nebo již probíhající stavba přivaděče mezi vodojemem Kozičín a Orlov. Za 7 a půl milionu bude vypracován i generel vodohospodářského majetku, který je podle města klíčový pro plánování jeho dalšího rozvoje či obnovy.
V příštích letech by měla proběhnout rekonstrukce například ulice Jana Drdy. Kromě povrchů, chodníků a polozapuštěných kontejnerů se počítá s výměnou vodohospodářské infrastruktury. Kompletní revitalizace vnitrobloku se plánuje také u Riegrovy ulice. Studie je zpracována také na vnitroblok Pod Čertovým pahorkem, kde se myslí i na navýšení parkovacích kapacit. Ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic a v návaznosti na výstavbu Jihovýchodního obchvatu je v plánu kompletní proměna Milínské ulice.
Plány jsou také s budovou bývalého ředitelství Rudných dolů na náměstí T. G. Masaryka. V jejím suterénu by mohl vzniknout nový městských archiv, dále se pak chystá oprava střechy, kde už probíhají jednání s památkáři. Nezapomíná se ani na Divadlo A. Dvořáka v Příbrami, kde by měla být zrekonstruována elektrická rozvodna, ale především kompletně malá scéna.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Policie odložila trestní oznámení na výběrové řízení zakázky výsuvných sloupků v Pražské ulici
•O přestěhování služby jednáme s městem už dlouho, říká koordinátorka Bedny
•Hřiště na Cihelně vyjde na 13 milionů, hotové bude v létě
Další články
Had v plastovém obalu. Užovka hladká skončila u popelnic v Dobříši
Neobvyklý případ řešili dobříšští strážníci. U popelnic v Dobříši našli užovku …
AKTUÁLNĚ
Evropa brzdí digitalizaci škol. Švédsko vrací knihy, další země zpřísňují pravidla. Pomohlo by to i u nás?
Po letech, kdy se ve školách tlačilo na tablety, notebooky a digitální platformy, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace
S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také …
AKTUÁLNĚ
Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti
Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita …
AKTUÁLNĚ
„Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov
Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V …
ROZHOVOR
Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb
Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je …
VOLBY 2026
Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu
Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti …
NÁZOR
Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové
Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a …
AKTUÁLNĚ
Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá
Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět …
AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty
Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý …
DOPRAVA




