26. 2. svátek má Dorota




Příbram se dohodla se Spartakem. Začíná nová éra spolupráce

26. června 2022   (12:02)
Příbram se dohodla se Spartakem. Začíná nová éra spolupráce
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Zastupitelé schválili veškeré majetkové a právní vyrovnání mezi oběma stranami.


Několik let trvající problematický vztah mezi městem Příbram a SK Spartak Příbram je konečně u konce. Zastupitelé na svém posledním zasedání schválili celou řadu smluv a dokumentů, které napravují nevyjasněné vztahy mezi oběma subjekty, které bránily kubu k zisku dotačních titulů.

„Stojíme na konci nesmírně dlouhé a náročné etapy. Stovky hodin se mnoho osob, kam patří i paní místostarostka, pan Králíček a právníci obou stran, zabývalo narovnáním vzájemného vztahu mezi městem a SK Spartak. Stojíme před bodem, kam jsme celou dobu směřovali. Děkuji všem, kteří se na tom podíleli. Zbývá dohodnout už jen poplatek za odvod srážkové vody. Já jsem názoru, že bude hrazena pronajímatelem, tedy městem. Je to vstřícný krok ke Spartaku, který dlouhodobě vykonává výbornou práci s mládeží i v oblasti správy areálu,“ pronesl v úvodu starosta města Jan Konvalinka (za ANO).
Město od klubu například odkoupí závlahový systém a umělé osvětlení, které klub vybudoval. Podle znaleckého posudku za obojí zaplatí necelý milion korun. Dáno je také nájemné a roční příspěvek klubu. Obojí v součtu přesáhne 600 tisíc korun ročně.
„Chci se připojit s poděkováním a věřím, že smlouva vyřeší drtivou většinu všech aspektů mezi námi a městem. Věřím, že to nastolí nový směr spolupráce,“ poděkoval i prezident klubu Vladimír Králíček. Klub SK Spartak patří k nejstarším fotbalovým klubům v republice. Dlouhodobě vychovává k fotbalu mládež a v rámci A týmu hraje I. A třídu, kterou momentálně vede.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Co skrývá hornický domek? Velikonoční tajemství, které voní po jidáších Co skrývá hornický domek? Velikonoční tajemství, které voní po jidáších Zapomeňte na přeplněné supermarkety a čokoládové zajíce v akci. Pokud chcete letos … VELIKONOCE Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku Na mezinárodním turnaji ve slovenském Pezinku se představili hned tři zástupci Rasken … SPORT Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Ve čtvrtek 26. února dopoledne srazil řidič dodávky ženu v Sedlčanech. Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité od začátku do konce. Zastupitelé řešili roky … POLITIKA Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Jaro klepe na dveře a s ním i nejrušnější část roku pro všechny záchranné stanice. Ta … ROZHOVOR Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice … NEPŘEHLÉDNĚTE Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V … ON-LINE PŘENOS Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé … U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné …
Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz