31. 7. svátek má Ignác
Příbram otevře mateřinky, nástup dětí bude dobrovolný

5. května 2020   (09:34)
Příbram otevře mateřinky, nástup dětí bude dobrovolný
foto: pribram.cz

„Pevně věřím, že mateřské školy a dětské skupiny budou připraveny zajistit takové bezpečnostní a hygienické podmínky v rámci svých provozů, aby nedocházelo ke zvýšení rizika přenosu onemocnění Covid-19 mezi dětmi,“ uvedl Jan Konvalinka, starosta Příbrami.


V souvislosti s epidemií koronaviru přistoupila 12. března rada města Příbrami na uzavření mateřských škol (MŠ) a dětských skupin (DS). Školky byly uzavřeny následující den. Nyní, téměř po dvou měsících, dojde opět k jejich otevření.

Vzhledem k příznivému vývoji nákazy se město rozhodlo MŠ a DS otevřít od následujícího pondělí. „V současné době čekáme na konkretizované podmínky pro otevírání, které nám mají přijít z ministerstev školství a zdravotnictví. S ředitelkami a řediteli všech zařízení nyní ladíme postupy a pravidla, za jakých by byl nástup dětí do MŠ a DS bezpečný s ohledem na epidemiologickou situaci v republice a v našem městě,“ uvedl Jan Konvalinka, starosta Příbrami.
Nástup dětí bude dobrovolný
Bude záležet jen na rodiči, zda dítě do MŠ dá, nebo zda zůstane doma na OČR za 60/80 procent měsíčního výdělku. Zaměstnavatel nemá jakýkoliv právní nárok na to, aby vymáhal docházku do zaměstnání v okamžiku, kdy je rodič za stávajících podmínek doma na OČR. Takové počínání zaměstnavatele lze za určitých okolností vyhodnotit jako nezákonné nebo minimálně jako neetické,“ řekl Konvalinka.
Konvalinka věří, že MŠ a DS budou připraveny zajistit takové bezpečnostní a hygienické podmínky v rámci svých provozů, aby nedocházelo ke zvýšení rizika přenosu onemocnění Covid-19 mezi dětmi. „Každý máme strach o své děti a chceme udělat vše pro to, aby byly v bezpečí a chráněny. Mohu Vás ubezpečit, že naší snahou bude v maximální míře děti, rodiče i personál MŠ a DS ochránit,“ dodal. 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz