29. 11. svátek má Zina
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem

21. října 2021   (16:50)
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v Příbrami mělo být ještě více, až 800.


Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem. Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun, osazeny by měly být do konce roku, informovala mluvčí radnice Eva Švehlová.

Podle místostarosty Martina Buršíka (dříve ANO) jsou nyní stojany ve výrobě a postupně mají po městě přibývat. "Budou osazovány jak do zeleně, tak i do dlažby nebo do chodníku," uvedl Buršík. Ve vnitřním městě se instalace neobejde bez konzultace s památkáři.
Do budoucna by stojanů v Příbrami mělo být ještě více, až 800. V první várce jich město dalo vyrobit 300. "Budou se osazovat podle poptávky. Podle toho, jak budou využívané, tak je budeme přidávat," dodal Buršík.
Příbram si v minulosti dala zpracovat koncepci cyklodopravy, která zohledňuje i provázání s MHD a dalšími formami cestování. Z dokumentu vyplynulo, že lidé by uvítali lepší propojení s okolními obcemi. Město má přitom podle koncepce pro rozvoj cyklistiky dobré předpoklady. Díky krajinné rozmanitosti může nabídnout všechny druhy cyklistických tras od nenáročných kolem vodních toků až po trasy vhodné pro horská kola. Nabízejí se například ve směru do Brd, kde se lze dále napojit na rozsáhlou síť cyklotras na území chráněné krajinné oblasti.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz