4. 3. svátek má Stela




Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo

17. června 2019   (15:43)
Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo

Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost.


V pátek 14. června 2019 jsme měli možnost v příbramském letním kině navštívit koncert Pražského výběru, který se konal v rámci Příbramského kulturního léta. Předkapelami byly skupiny Pakáš a Origami. „Koncert byl vydařenou akcí, všichni interpreti byli naprosto vynikající. Z pořadatelského hlediska jsme narazili na problém, kterým bylo malé zajištění stánků s občerstvením, tedy lépe řečeno s pivem. V parném počasí se nám u stánků tvořily fronty, což považuji za velký nedostatek. Již nyní řešíme, jak tento problém při příštích akcích vyřešit,“ uvedl po koncertu starosta města Jan Konvalinka. Atmosféru koncertu, kterého se zúčastnilo přes tisíc diváků si pochvalovali i sami umělci. „Koncert v Příbrami byl úžasný, věřím, že budeme mít možnost se sem vrátit,“ vzkázal Příbramákům člen skupiny Pražský výběr Michal Pavlíček.

Sobotní Příbram patřila běžcům při dalším ročníku Příbramského půlmaratonu. Mezi běžci je tato akce vyhledávanou, o čemž svědčí čísla. V dětských kategoriích se v průběhu dne na start postavilo 157 závodníků. Start hlavního závodu obsadilo 137 běžců a štafet se na trasu vydalo 79. „Jsme velice rádi, že se závodu i přes opravdu teplé počasí zúčastnilo tolik běžců. Velkou pomocí byla přítomnost březohorských hasičů, kteří běžcům poskytli možnost zchlazení,“ uvádí za pořádající Triklub Příbram Radek Eliáš.

Nedělní deštivé ráno dělalo vrásky všem, kteří chtěli prožít Novák Fest. Počasí se nakonec ještě v dopoledních hodinách umoudřilo, a tak jsme si mohli prožít celý připravený program, který byl opět skvěle naplánován. Dle ohlasů návštěvníků byl den úžasnou rodinnou akcí. „Jsem rád, že práce pořadatelů je veřejností kladně hodnocena. Akce se vydařila a v přípravách těchto festivalů budeme pokračovat i v příštích letech,“ slíbil starosta Jan Konvalinka.

Již tento čtvrtek, tedy 20. června Novák opět ožije. Od 18 hodin si zde budete moci zažít karibskou noc při Vítání slunovratu. Na programu je vystoupení Veroniky Lálové, kapely Mezcla Orquesta a především se můžete těšit na PragueQueen.
V pátek 14. června 2019 jsme měli možnost v …










Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ
autor: top








Další články

Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje … AKTUÁLNĚ V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u … DOPRAVA Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají … POLITIKA Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále … Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Za otrávení své matky metanolem si muž z Příbramska odpyká 15 let vězení. Trest mu v … AKTUÁLNĚ Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Vidina exotické dovolené, slunce a odpočinku se dvěma ženám během chvíle proměnila v … KRIMI Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Nová část dálnice D4, která vznikla jako první český dálniční projekt formou PPP, má … DOPRAVA
Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami má sen, který by většina lidí vzdala po prvním pokusu. On ne. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz