1. 4. svátek má Hugo




Příbram nepodporuje nerovný přístup k občanům Ukrajiny

1. července 2022   (12:42)
Příbram nepodporuje nerovný přístup k občanům Ukrajiny
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V květnu byl přijat zákon, který mimo jiné zmocňuje města k tomu, aby upustila od vybírání správních i místních poplatků od osob přicházejících do republiky v návaznosti na ozbrojený konflikt na Ukrajině.


Uvedený zákon umožňuje, aby města nevybírala správní poplatky, tedy např. poplatky za registraci vozidel, za uzavření manželství, ohlášení živnosti, vydání stavebního povolení a další od fyzických osob, které vstupují nebo pobývají na území České republiky v návaznosti na ozbrojený konflikt na území Ukrajiny vyvolaný invazí vojsk Ruské federace. Obdobně lze prominout i místní poplatky např. za komunální odpad, poplatek za psa.

„Na základě posouzení situace a v kontextu shodné praxe i jiných měst jsme se rozhodli nepřikročit k odpouštění poplatků, jelikož jsme takový přístup vyhodnotili jako nerovný přístup k občanům Ukrajiny a ostatním klientům úřadu,“ říká starosta Jan Konvalinka.
Kromě nerovného přístupu, který by znevýhodňoval naše občany, by se úřad v případě odpouštění poplatků mohl setkat s dalšími problémy. V případě, že by stejného zmocnění nevyužily také ostatní úřady, zejména ty v nejbližším okolí, byl by Městský úřad Příbram, s vysokou pravděpodobností, v některých agendách přetížen, a to bez nároku na odměnu za poskytnuté služby. Naopak okolní úřady, které by poplatky neodpouštěly, by si pravděpodobně pro vyřízení svých agend zvolili mnozí čeští občané z důvodů rychlejšího vyřízení, což by nám odčerpávalo finanční příjmy do jiných úřadů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami … AKTUÁLNĚ Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a … DOPRAVA V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní … DOPRAVA Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do … AKTUÁLNĚ MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka … ROZHOVOR Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami. AKTUÁLNĚ Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů … VIDEO Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz