Příbram nebude zajišťovat městskou policii v Kamýku a dalších obcích, není to potřeba
25. dubna 2022 (18:13)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Ani do jedné z obcí, se kterými město dnes vypovědělo smlouvu, neměli strážníci za posledních 5 let ani jeden výjezd.
Městské zastupitelstvo schválilo na dnešním zasedání vypovězení veřejnoprávních smluv o zajišťování výkonu městské policie hned se čtyřmi obcemi. Jedná se o Kamýk nad Vltavou, Radětice, Dolní Hbity a Bohostice. Naopak uzavře tuto smlouvu s obcí Drásov.
Důvodem vypovězení smlouvy s výše uvedenými obcemi je fakt, že za posledních 5 let nebyl ze strany obcí vznesen požadavek na výjezd hlídky městské policie a smlouvy tak nemají význam.
Naopak o uzavření této smlouvy požádal starosta obce Drásov. Městská policie Příbram bude v případě požadavků od obce požadovat částku 500 Kč za každou hodinu nasazení jednoho strážníka. Smlouva se v tuto chvíli uzavírá na dobu neurčitou. Lze předpokládat, že skutečná potřeba výjezdů strážníků městské policie se bude po několika letech vyhodnocovat.
Příbramská městská policie má obdobné smlouvy s více obcemi, kde často zajišťuje měření rychlosti, či řeší problémy s neukázněnými řidiči a zakázaným způsobem parkování.
Příbramská městská policie má obdobné smlouvy s více obcemi, kde často zajišťuje měření rychlosti, či řeší problémy s neukázněnými řidiči a zakázaným způsobem parkování.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Uprchlíci z Ukrajiny budou moci využívat prostředky hromadné dopravy ve Středočeském kraji zdarma po dobu pěti dnů
•Zastupitelé budou jednat o podpoře Rally Příbram, sportovní komise je proti
•Obecní dům v Dubně je hotov, bude sloužit i veřejnosti
Další články
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE
Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž
Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu …
SPORT
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ
Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem
Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro …
POLITIKA
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima
Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ




