14. 6. svátek má Roland

Příbram chce vytvořit psí park v lesoparku Litavka

5. září 2019   (18:13)
Příbram chce vytvořit psí park v lesoparku Litavka

Radnice se na tom již dohodla s městskými lesy



Příbram chce vybudovat psí park v lesoparku Litavka. Zprovozněn by měl být do několika týdnů na místě původního výběhu pro zvířata. Radnice se na tom již dohodla s městskými lesy, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Psí park je oplocené území, na němž mohou psi moci volně pobíhat. Malá a velká plemena bývají oddělena. Součástí areálu jsou také různé herní prvky.

V minulosti chtěla radnice otevřít takzvanou bezvodítkovou zónu naproti skateparku v areálu Nového rybníka. V participativním rozpočtu byl předložen návrh vytvořit psí park na západním břehu Příbramského potoka poblíž Fialova rybníka. Projekt při hlasování nezískal dostatečnou podporu, radnice ho však podle Konvalinky nezavrhuje a chce se jím do budoucna inspirovat.

Psí park by měl nahradit místo, kde bylo v minulosti vybudováno minizoo s ovcemi. Více v článku: Lidé chtěli ovcím přilepšit, místo toho je postupně pozabíjeli

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
pribram.cz
autor: top








Další články

Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z … AKTUÁLNĚ Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: … ZDRAVOTNICTVÍ Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah V neděli 14. června vstoupila v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních … AKTUÁLNĚ Příští týden udeří tropické teploty Příští týden udeří tropické teploty Po deštivém a chladnějším období se můžeme těšit na letní teploty. AKTUÁLNĚ Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Majitelé psů pozor — od 1. července vstupuje v platnost povinnost, která se dotkne … ZVÍŘATA Kam letos v Brdech? Nové Brdoviny přinášejí desítky tipů na výlety i zážitky Kam letos v Brdech? Nové Brdoviny přinášejí desítky tipů na výlety i zážitky Nové vydání turistických novin Brdoviny je od tohoto týdne zdarma k dispozici … NEPŘEHLÉDNĚTE Nečín bude hostit BMX závody i koncerty. Dorazí kapely, DJ i skákací hrad pro děti Nečín bude hostit BMX závody i koncerty. Dorazí kapely, DJ i skákací hrad pro děti Milovníci adrenalinových sportů, hudby a letní zábavy by si měli v kalendáři označit … NEPŘEHLÉDNĚTE Díky!FEST přidává novinky. Děti čeká vlastní zóna, návštěvníky velká tombola Díky!FEST přidává novinky. Děti čeká vlastní zóna, návštěvníky velká tombola Letošní ročník Díky!FESTu, který se uskuteční 19. června v příbramském letním kině, … Velký úspěch pro Příbram! Jednadvacetiletý zápasník z BC Příbram vybojoval titul mistra České republiky v MMA Velký úspěch pro Příbram! Jednadvacetiletý zápasník z BC Příbram vybojoval titul mistra České republiky v MMA Příbramský klub BC Příbram má nového mistra České republiky. Jednadvacetiletý zápasník … SPORT
Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu. Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu. Jen pár hodin před začátkem Hornických slavností muselo město řešit nepříjemnou …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz