Příbram bude hostit krajskou soutěž v disciplínách TFA
7. května 2024 (15:53)
foto: HZS Středočeského kraje
Desátý ročník Krajské soutěže HZS Středočeského kraje v disciplínách TFA se uskuteční ve čtvrtek 16. května přímo v historickém centru Příbrami.
Na začátek si vysvětleme, co znamená zkratka TFA a o jakou soutěž vlastně jde. Zkratka TFA jsou první písmena slov Toughest Firefighter Alive, která v překladu znamenají „nejtvrdší hasič přežije“. Jednotlivé disciplíny, které každý závodník postupně plní, jsou simulací zásahové činnosti v plné výzbroji, navíc s izolačním dýchacím přístrojem jako zátěží.
„O velmi nadstandardní spolupráci s HZS v našem městě jsem hovořil již několikrát. Právě z tohoto důvodu jsem velmi rád, že nyní máme možnost v Příbrami hostit soutěž, při které se diváci budou moci přesvědčit, jak náročnou práci hasiči vykonávají. Soutěž se bude konat ve čtvrtek 16. května od 10.00 na náměstí T. G. Masaryka s následným zdoláním Svatohorských schodů,“ říká starosta Jan Konvalinka.
Mítinku se zúčastní reprezentanti všech devíti územních odborů HZS Středočeského kraje ve třech věkových kategoriích a další přihlášení profesionální hasiči z jiných krajů nebo i podnikových sborů. První tři úkoly budou soutěžící plnit na stanovištích na náměstí T. G. Masaryka, pak je čeká závěrečný více než půlkilometrový výběh do Svatohorských schodů s převýšením 80 metrů s cílem před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie.
První hasič divácky velice atraktivního závodu se na start postaví po krátkém slavnostním zahájení soutěže kolem desáté hodiny, vyhlášení výsledků s předáním cen je plánováno na 15. hodinu.
Jak bylo uvedeno, soutěžící čekají čtyři soutěžní úkoly:
- práce s hadicemi,- silová disciplína,
- výstup do věže postavené na náměstí T. G. Masaryka,
- vytrvalostní běh do Svatohorských schodů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
Související
•Unikátní příbramská škola All Stars School dá dětem do života víc než běžné školy
•Dnes je první máj, lásky čas
•Pobyt u moře a další ceny s Vyplatíse jsou rozdány, zúčastnilo se téměř 4000 lidí
Další články
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje
Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají …
SPORT
Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat?
Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví
Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení …
AKTUÁLNĚ
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE
Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž
Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu …
SPORT
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ
Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem
Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro …
POLITIKA
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima
Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …




