vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   23. 9. 2020
Bohutín 3
Březnice 11
Chotilsko 1
Čím 3
Dobříš 28
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 6
Hluboš 3
Jablonná 2
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 7
Klučenice 1
Kosova Hora 2
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Malá Hraštice 2
Milín 3
Mokrovraty 2
Narysov 2
Nechvalice 6
Nečín 4
Nedrahovice 2
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 4
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 147
Příčovy 5
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 13
Rybníky 2
Sedlčany 14
Sedlec-Prčice 5
Smolotely 2
Stará Huť 8
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Třebsko 1
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1
Zduchovice 1

Při zátahu proti drogovému gangu se jeden z podezřelých pokoušel ujet před policisty traktorem

Nepřehlédněte
17. června 2020   (06:38)
Při zátahu proti drogovému gangu se jeden z podezřelých pokoušel ujet před policisty traktorem

Policisté zveřejnili další detaily z úspěšného zákroku proti drogovému gangu.


Plzenští policisté, v čele s TOXI týmem, odhalili další varnu pervitinu, tentokrát v obci na Blovicku. Ve spolupráci s kriminalisty z Územního odboru Příbram, zásahovou jednotkou Krajského ředitelství police Plzeňského kraje a pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zadrželi pět osob, čtyři muže ve věku 37, 39, 43 a 44 let a jednu ženu ve 34 let. Všechny osoby se policistům podařilo dopadnout na základě důkladného operativního šetření, které probíhalo od ledna letošního roku.

Podezřelé osoby policisté zadrželi na různých místech Plzeňského kraje, jednoho z nich v Hradci Králové. Jeden z mužů se dokonce snažil policistům ujet traktorem. V průběhu šetření policisté zjistili, že dvěma podezřelým mužům dodávají léky osoby, které mají v hledáčku příbramští policisté. Ti měli rozpracovanou akci pod názvem „ALAVIS“ a rovněž na případu pracovali intenzivně několik měsíců. Policisté z Územního odboru Plzeň-venkov a policisté z Územního odboru Příbram se tedy domluvili na spolupráci a dne 11. června 2020 přistoupili všichni společně k samotné realizaci celého případu.

Policisté zjistili, že 37letý muž nejméně rok a půl vyráběl a následně prodával pervitin. V březnu letošního roku pak do svého týmu přibral výše uvedené osoby. Dva muži ve věku 43 a 44 let dodávali k výrobě pervitinu potřebné léky a chemikálie, které částečně hradila 34letá žena. A nakonec 37letý muž společně s 39letým mužem pak vyráběli samotnou drogu v maskovaném karavanu v obci na jižním Plzeňsku chemickou cestou za pomoci laboratorního zařízení.
V souvislosti s případem policisté provedli několik domovních i nebytových prohlídek, při kterých zajistili předměty určené k výrobě pervitinu, ale i krystalickou látku a větší množství chemikálií. Zajištěné látky policisté podrobili znalecké expertíze.
V souvislosti s případem policisté provedli …
Do akce bylo nasezeno několik desítek policistů z Územního odboru Plzeň-venkov a Územního odboru Příbram. Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání všech výše uvedených osob. Kriminalisté je obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Tři muži jsou v současné době vyšetřováni vazebně, ostatní jsou vyšetřováni na svobodě. Není vyloučeno, že policisté právní kvalifikaci ještě rozšíří, jelikož šetření tohoto případu stále pokračuje.
Do akce bylo nasezeno několik desítek …

O policejní akci jsme informovali v …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
PČR_por. Bc. Ivana Jelínková
DiS.
foto: pribram.cz
PČR
video: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici V bývalé jezuitské koleji v Březnici se dnes setkáte s teologem a překladatelem Alexandrem Flekem. Projektem moderního překladu Bible strávil s kolegy patnáct let. 24. září 2020   (08:15) Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Soubor novinek vrací do hry řadu opatření, která si Češi mohou pamatovat z jara. 24. září 2020   (06:33) Podívejte se na Příbram z výšky! Příležitost nabídne Den věží a rozhleden Podívejte se na Příbram z výšky! Příležitost nabídne Den věží a rozhleden Věže Hornického muzea a svatohorská zvonice budou 28. září zpřístupněny za symbolické vstupné. 24. září 2020   (06:04) Rožmitálská zásahová jednotka postoupila do finále ankety Dobrovolní hasiči roku 2020 Rožmitálská zásahová jednotka postoupila do finále ankety Dobrovolní hasiči roku 2020 Podpořte svým hlasem výjezdovou jednotku Rožmitálských dobrovolných hasičů, kteří se probojovali do finále 10. ročníku ankety. 23. září 2020   (19:57) Odpůrci těžby uranových hald na Příbramsku předali MŽP petici. Plánujeme další protestní akce, řekl Kareš Odpůrci těžby uranových hald na Příbramsku předali MŽP petici. Plánujeme další protestní akce, řekl Kareš Prymula vyhlásil další opatření proti covidu Prymula vyhlásil další opatření proti covidu V nemocnicích je podle Prymuly potřeba zapojit kapacity, které nejsou teď vyčleněny pro pacienty s covidem-19. Lůžka s ventilátory jsou téměř zaplněná. 23. září 2020   (13:54) Bistro na Nováku má za sebou více než uspokojivou sezonu Bistro na Nováku má za sebou více než uspokojivou sezonu Sportovní zařízení města Příbram (SZM), provozovatel SeZaM bistra, si letošní letní sezonu na Nováku chválí. K vysokým tržbám bistra přispěly jak tematické večery a další akce v areálu, tak i rozšíření nabídky o zdravá a čerstvá jídla. 23. září 2020   (11:22) Příbram investuje do rozšíření kamerového systému Příbram investuje do rozšíření kamerového systému Nové kamery přibudou v Březohorské, Čechovské, Šachetní a Průběžné ulici. 23. září 2020   (10:26)
Elektřina zlevní. ČEZ sníží cenu pro domácnosti o zhruba devět procent, lidé ušetří několik stovek korun Elektřina zlevní. ČEZ sníží cenu pro domácnosti o zhruba devět procent, lidé ušetří několik stovek korun Za každou megawatthodinu zákazníci podle firmy uspoří zhruba 230 korun 23. září 2020   (09:35) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz