21. 9. svátek má Matouš

Při požáru hořovické lakovny byl vyhlášen třetí poplachový stupeň

Nepřehlédněte
24. července 2021   (09:44)
Dalších 7 fotografií v galeriiPři požáru hořovické lakovny byl vyhlášen třetí poplachový stupeň
foto: HZS Středočeského kraje

V pátek 23. července v 19.37 hodin přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru objektu práškové lakovny v průmyslovém areálu Cintlovka v Hořovicích.


Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události v blízkosti hořovického letiště vyslalo profesionální hasiče z Hořovic a Berouna a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Žebrák. Po příjezdu na místo velitel zásahu ihned požádal o posily. Poplach tak byl vyhlášen ještě jednotkám SDH obcí Cerhovice, Komárov, Lochovice a Tlustice. Vzhledem k tomu, že požár stále nabýval na intenzitě a začal se rozšiřovat skrz střechu, byly povolány i dobrovolné jednotky z druhého poplachového stupně – konkrétně obcí Drozdov, Hostomice, Chaloupky, Jince, Ohrazenice a Radouš.

Podle upřesněné informace přímo z místa byly zasaženy dvě vnitřní lakovací haly. Hasiči v dýchací technice zahájili zásah několika C proudy a jedním vysokotlakem, a to i z výškové techniky na střechu, pod kterou hořel uskladněný polystyrén. K uhašení barev, tmelů a podobných hořlavin ve skladu byl použit D proud s pěnotvorným zařízením PRO/pak. Ze zasažené haly se povedlo vytáhnout svářecí soupravu s tlakovými lahvemi, které hasiči začali ihned ochlazovat proudem vody.
Na pomoc byli povoláni také dobrovolní hasiči z Králova Dvoru a ze Zdic, kteří na svých zbrojnicích drželi zálohu pro případ vzniku další mimořádné události na Berounsku. Z centrální stanice Kladno vyjel do Hořovic protiplynový automobil se zásobou náhradních lahví se stlačeným vzduchem.
Po necelé hodině byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Pro zajištění dostatku hasební vody bylo na nedalekém rybníku Na Sklenářce zřízeno čerpací stanoviště, odkud byla voda dovážena kyvadlově cisternami. Ke zvýšení efektivity zásahu nasadili hasiči do konstrukce stavby hasicí hřeby, zároveň začali s vyskladňováním uloženého materiálu z prostoru o přibližném rozměru 16x10x8 metrů.

Ve 21.20 hodin snížil velitel zásahu stupeň poplachu na druhou úroveň a začal odesílat některé jednotky na základny. Krátce poté nahlásil operačnímu středisku lokalizaci požáru, to znamená, že oheň byl pod kontrolou a dál se nešířil. Před půlnocí byl zásah ukončen a na místě byla ponechána dobrovolná jednotka obce Tlustice, která spolu s jedním příslušníkem z hořovické stanice a policejní hlídkou zajistila dohlídku do ranních hodin.
V sobotu dopoledne bude pokračovat vyšetřování příčiny vzniku požáru. Vyšetřovatel HZS Středočeského kraje požádal o spolupráci expertní skupinu Technického ústavu požární ochrany Praha. Předběžná škoda byla vyčíslena na 3 miliony korun, uchráněné hodnoty na desetinásobek. Při požáru ani při zásahu nebyl nikdo zraněn.
V sobotu dopoledne bude pokračovat …
foto: HZS Středočeského kraje

Fotogalerie

Při požáru hořovické lakovny byl vyhlášen třetí poplachový stupeň () Při požáru hořovické lakovny byl vyhlášen třetí poplachový stupeň (1) Při požáru hořovické lakovny byl vyhlášen třetí poplachový stupeň (2) Při požáru hořovické lakovny byl vyhlášen třetí poplachový stupeň (3) Při požáru hořovické lakovny byl vyhlášen třetí poplachový stupeň (4) Při požáru hořovické lakovny byl vyhlášen třetí poplachový stupeň (5) Při požáru hořovické lakovny byl vyhlášen třetí poplachový stupeň (6)

foto: HZS Středočeského kraje

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/HZS Středočeského kraje
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz