Při pádu ultralightu v Tlusticích zemřeli dva muži, jednou z obětí byl starosta Zaječova
AKTUALIZOVÁNO
12. září 2023 (11:00)
Dva muži nepřežili dnešní pád ultralightu v Tlusticích. Záchranáři se je pokoušeli 40 minut oživit. Stroj spadl na zahradu u rodinného domu, na níž nikdo nebyl, uvedly policejní mluvčí Michaela Richterová a mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková. Jednou z obětí neštěstí byl starosta Zaječova, uvedla večer středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN).
Stroj se zřítil před 9:00. Na místo vyjely všechny záchranné složky, zasahovaly dva vrtulníky leteckých záchranářů a dvě pozemní posádky. "Oba muži utrpěli těžká mnohočetná poranění. I přes snahu všech posádek na místě a zhruba 40 minut trvající resuscitaci svým zraněním bohužel podlehli," uvedla Nováková.
Nyní pokračuje vyšetřování příčiny nehody. "Okolnostmi a příčinou pádu letadla s tragickými následky se budou zabývat berounští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod," doplnila Richterová. Přesnou příčinu smrti mužů určí soudní pitva.
Středočeská hejtmanka dnes večer na sociální síti X, dříve twitteru, napsala, že jednou z obětí nehody byl starosta obce Zaječov Vladimír Havlík (nezávislý). "Byl i dlouholetý člen Komise pro spolupráci s městy a obcemi Středočeského kraje," uvedla Pecková, která zároveň vyjádřila soustrast pozůstalým po obou obětech. "Ačkoliv jsme neměli vždy stejný názor, on vždy obhajoval řešení, o kterém byl přesvědčen, že je nejlepší pro Zaječov," dodala hejtmanka.
foto: HZS Středočeského kraje
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Vandalové házeli do nouzového přelivu Vysokopeckého rybníka kameny, pátrá po nich policie
•U Jinecké baštiny v Brdech havaroval cyklista, do nemocnice ho přepravil vrtulník
•Policisté varují před podvodníky, kteří chtějí přes telefon vylákat úspory
Další články
Zimní Srdíčkové dny zaplaví Příbram. Usměvavá srdíčka pomohou nemocným dětem
Jen týden po skončení sbírky Srdce dětem se dobrovolníci znovu vydávají do ulic. …
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE
Nehoda osobáku a nákladního vozu komplikují dopravu v křižovatce s Dobříšskou ulicí
V křižovatce silnic III/11417 a I/18 v Dobříšské ulici v Příbrami se stala ve středu …
Fantovu louku v Příbrami čeká změna. Zastupitelé budou ve středu řešit územní plán i stavební uzávěru
Na středečním 3. prosince zasedání zastupitelstva města Příbram se bude projednávat …
Nepříjemný budíček zažili obyvatelé Březnické ulice, zasahovali tam záchranáři a hasiči museli evakuovat
Do ulice najížděly sanity, hasičské vozy i policie, aby prověřili nahlášenou zvýšenou …
Stavba v Jiráskových sadech uzavře vjezd do ulice Gen. R. Tesaříka
Jiráskovy sady procházejí rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnuje i výkopové práce při …
Zamilovaný velvyslanec: víkend, který otřese ambasádou a rozesměje publikum
Když se diplomatický protokol sesype pod tíhou lásky, tajností a nečekaných návštěv, …
Advent a Vánoce na Svaté Hoře: čas světla, zpěvů a setkání
Svatá Hora vstoupila do adventu sérií rorátů, koncertů a tradičních setkání, která …










