Při nehodách v ČR v listopadu zemřelo 36 lidí, meziročně o sedm více
1. prosince 2024 (15:00)
foto: Na železničním přejezdu u Mšena na Mělnicku se 23. listopadu 2024 srazilo osobní auto s vlakem. Dva lidé v osobním voze nehodu nepřežili, cestující ve vlaku vyvázli bez zranění (zdroj: Správa železnic / X / PR)
Na českých silnicích letos v listopadu zemřelo už 36 lidí, což je o sedm více než loni ve stejném období. Od začátku roku si nehody vyžádaly 407 obětí, tedy zhruba o 30 méně než loni za 11 měsíců.
V listopadu zemřelo při dopravních nehodách v Česku dosud 36 lidí. Je to o sedm obětí více než ve stejném měsíci loni. Od začátku roku si nehody v ČR vyžádaly 407 životů. Loni jich za 11 měsíců bylo zhruba o 30 více. Vyplývá to z průběžných statistik dopravní policie.
Zatím poslední smrtelná nehoda se stala ve čtvrtek vpodvečer v obci Ústí nedaleko Vsetína. Pětačtyřicetiletý řidič osobního auta tam srazil při výjezdu z obce dvojici chodců. Osmasedmdesátiletá žena zemřela na místě, o dva roky starší muž utrpěl těžká zranění.
Nejtragičtějším dnem měsíce bylo úterý 19. listopadu, kdy na silnicích zahynulo sedm lidí. V pěti listopadových dnech pak byly tři oběti. Naopak v 12 dnech se nehody obešly bez obětí na životech.
Za celý loňský rok zemřelo na českých silnicích 455 lidí. Byl to druhý nejnižší počet od roku 1961, odkdy policie vede souvislé statistiky.
Nejtragičtějším dnem měsíce bylo úterý 19. listopadu, kdy na silnicích zahynulo sedm lidí. V pěti listopadových dnech pak byly tři oběti. Naopak v 12 dnech se nehody obešly bez obětí na životech.
Za celý loňský rok zemřelo na českých silnicích 455 lidí. Byl to druhý nejnižší počet od roku 1961, odkdy policie vede souvislé statistiky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost
Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické …
LIFESTYLE
Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena
Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na …
AKTUÁLNĚ
/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále!
Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých …
SPORT
Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře
Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť
Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti …
FOTOGALERIE
Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí
Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré …
FOTOGALERIE
Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group
Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že …
Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa
Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest
Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z …
AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost.
Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: …
ZDRAVOTNICTVÍ




