Při nehodách loni zemřelo ve Středočeském kraji 75 lidí, o jednoho víc než loni
2. ledna 2023 (10:18)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka/ilustrační fotografie
Loni se v kraji stalo 12.356 nehod, o 55 víc než v předchozím roce. Nejtragičtější bilanci má Mladoboleslavsko, kde na silnicích zemřelo 20 lidí. Předloni to byla Příbram s 16 oběťmi dopravních nehod.
Loni zemřelo ve Středočeském kraji při dopravních nehodách podle předběžných informací policie 75 lidí, což je o jednoho víc než v roce 2021. Nejtragičtějším měsícem roku byl říjen, kdy na silnicích zahynulo 11 lidí. Naopak nejméně obětí dopravních nehod měly leden, březen a duben se dvěma oběťmi. Nejhoršími dny roku byly úterý 17. května a sobota 17. září, kdy na silnicích kraje zemřeli tři lidé. Za loňský prosinec středočeští policisté zaznamenali při nehodách osm úmrtí, meziročně o čtyři méně.
Loni se v kraji stalo 12.356 nehod, o 55 víc než v předchozím roce. Nejtragičtější bilanci má Mladoboleslavsko, kde na silnicích zemřelo 20 lidí. Předloni to byla Příbram s 16 oběťmi dopravních nehod. Nejčastější příčinou nehody byl nesprávný způsob jízdy, následovala nepřiměřená rychlost.
Tragické následky měla například prosincová nehoda, která se odehrála v obci Kozárovice na Příbramsku. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové zde pětatřicetiletý řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia dostal na mokré vozovce smyk, načež narazil do zděného plotu. Přes veškerou snahu záchranných složek nehodu nepřežil, jeho spolujezdec vyvázl bez zranění.
Tragická nehoda se stala i v říjnu na silnici I/19 ve směru Mirovice–Březnice. Motocyklista po projetí pravotočivé zatáčky vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Zraněním na místě podlehl.
Další lidský život si vyžádala v říjnu nehoda mezi obcemi Libín a Sedlčany, kde havaroval do stromu řidič s osobním vozidlem Honda HR-V. Ve vozidle se nacházel sám, v době příjezdu záchranářů a hasičů byl ve vozidle zaklíněný a v bezvědomí. Bohužel i přes okamžitou pomoc se 24letého muže nepodařilo zachránit.
Předloni se na silnicích v regionu těžce zranilo 259 lidí, loni to bylo 261 lidí. Lehce zraněných bylo loni 2521, předloni 2285. Předběžná škoda způsobená při dopravních nehodách je odhadnuta na 1,03 miliardy korun, což je zhruba o 73,1 milionu víc než v předchozím roce.
Tragický byl podle statistik i závěr loňského roku. V prosinci se stalo 1112 nehod, což je o 56 více než předloni. Těžce zraněno při nich bylo 16 lidí a 160 lehce. Celková škoda je 89,14 milionu korun, což je pod ročním průměrem. Nejvíce nehod v měsíci, 72, se stalo v pondělí 12. prosince.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Havarované auto u Březnice nikdo z nás neřídil, dozvěděli se policisté od opilých mužů
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne znovu zlevnila
•V Kozárovicích narazilo auto do plotu, řidič nepřežil
Další články
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR
Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte.
Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků.
Ať už je vnímáme duchovně, …
VELIKONOCE
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE
Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2
Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po …
SPORT
Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov
Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce …
POZNÁVÁME BRDY
Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se
Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční …
DOBŘÍŠ




