vývoj COVID-19
30. 10. 2020
Bezděkov 2
Bohostice 3
Bohutín 35
Borotice 1
Bratkovice 5
Březnice 55
Buková u Pb 6
Čenkov 10
Chotilsko 2
Chraštice 4
Čím 4
Daleké Duš. 4
Dlouhá Lh. 1
Dobříš 270
Dolní Hbity 14
Drahenice 2
Drahlín 5
Drásov 9
Drevníky 1
Drhovy 1
Dublovice 22
Dubno 7
Háje 7
Hluboš 19
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 10
Hudčice 3
Hvožďany 13
Jablonná 10
Jesenice 5
Jince 48
Kamýk n. V. 24
Kňovice 1
Korkyně 2
Kosova H. 38
Kotenčice 4
Kozárovice 6
Krásná H. 40
Láz 4
Lazsko 4
Lešetice 2
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 13
Milín 29
Modřovice 4
Mokrovraty 3
Nalžovice 35
Narysov 3
Nechvalice 5
Nečín 3
Nedrahovice 7
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 23
Nové Dvory 6
Nový Knín 56
Občov 3
Obecnice 14
Obořiště 26
Obory 3
Ohrazenice 5
Osečany 3
Ouběnice 1
Pečice 13
Petrovice 23
Pičín 19
Počaply 1
Počepice 5
Podlesí 18
Příbram 720
Příčovy 9
Prosen. L. 5
Radětice 2
Radíč 1
Rosovice 32
Rožmitál 134
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 301
Sedlec-Prč. 95
Sedlice 5
Smolotely 3
Solenice 4
Stará Huť 45
Starosed. H. 2
Suchodol 5
Svaté Pole 4
Svatý Jan 46
Tochovice 10
Třebsko 7
Trhové D. 6
V. Lečice 1
Věšín 13
Višňová 12
Volenice 3
Voznice 6
Vrančice 2
Vysoká u Pb. 1
Vysoký Ch. 9
Zalužany 8
Zbenice 2
Zduchovice 7
Přehledně: Známe počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku i režimová opatření ve školách a jídelnách

31. srpna 2020   (19:21)
Přehledně: Známe počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku i režimová opatření ve školách a jídelnách

Koronavirus se v uplynulém týdnu šířil v Příbrami hlavně mezi sportovci.


V neděli přibylo v Česku 274 potvrzených případů koronaviru, méně než v předchozích pěti dnech. Současně to je nejvyšší nedělní přírůstek od konce června, kdy ovšem čísla zvyšovalo cílené testování v dolech OKD na Karvinsku. Dnes zatím laboratoře odhalily 112 nových případů. Od začátku epidemie se dosud v zemi nakazilo 24.473 lidí, z toho se téměř 17.800 uzdravilo a 424 nakažených zemřelo. Z aktuálních a revidovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví vyplývá, že momentálně je nemocných 6277 lidí.

Za celý minulý týden odhalily laboratoře v zemi 2445 případů nemoci covid-19, což je oproti předchozímu týdnu o víc než pět stovek. V pátek byl zaznamenán druhý nejvyšší denní nárůst od vypuknutí koronavirové epidemie, přibylo 484 nově nakažených. O víkendu sice nárůst zpomalil, o volných dnech ale bývá menší množství provedených testů. V neděli bylo testů zhruba 3600, nejméně za týden.
 Na Příbramsku přibylo za 7 dní 36,49 osob na 100 tis. obyvatel (podle Ministerstva zdravotnictví) a aktuální počet nakažených (podle hygieniků) je 56,63 na 100 tis. obyvatel.
Nejvíc nemocných covidem bylo v regionu k pondělnímu odpoledni zaznamenáno v Příbrami, kde je třicet jedna nakažených. V Dobříši evidují hygienici aktuálně pět případů, v Sedlčanech pak čtyři. Tři lidé s nemocí bojují v Březnici a v Novém Kníně. Po dvou nemocných hlásí obce Bohutín, Kosova Hora a Ohrazenice. Momentálně je nákaza dále prokázána v obcích Dublovice, Krásná Hora nad Vltavou, Obecnice, Obořiště, Pičín, Příčovy, Stará Huť, Suchodol a Třebsko, kde je po jednom nakaženém.
Semafor svítí nad Příbramskem zeleně
Hygienici zařadili minulý týden Příbramsko do zeleného, tedy prvního stupně rizika nákazy koronavirem. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) se ale zatím nikde nezavádějí zpřísněná bezpečnostní opatření jako omezení otevírací doby restaurací a barů.

Koronavirus se v uplynulém týdnu šířil v Příbrami hlavně mezi sportovci
Hokejový klub HC Příbram dostal výsledky testů všech hráčů a realizačního týmu u svého A-týmu, kdy pozitivních je 16 osob z celkově 30 realizovaných testů. Všichni z pozitivně testovaných měli, nebo mají maximálně lehký průběh, případně byli bez příznaků a nikdo nebyl hospitalizován. Nákaza se nevyhnula ani volejbalistům, kdy si pozitivní test na covid vyslechly dvě třetiny hráčů, kteří mají také lehký průběh onemocnění.
Školy a Mateřské školky se připravují na výuku. V Příbrami nastupuje do prvních tříd 400 prvňáčků, do mateřinek 1300 dětí
Učitelé a všichni pracovníci škol jsou na příchod dětí připraveni. „Letos jsme jen museli zavést zvýšená hygienická opatření, nicméně každý z našich pracovníků ví, co má dělat. Třídy máme připravené, všechno je důkladně uklizené, v každé místnosti se nachází dezinfekce, třídy a prostory školy se budou uklízet i v průběhu výuky, budeme často větrat,“ řekla pribram.cz ředitelka ZŠ Bratří Čapků Alena Mašiková.
 
 Na případné zavedení distanční výuky jsou školy připraveny. „Učitelé už výuku na dálku provozovali, takže ví, jak mají postupovat. V případě jejího zavedení budeme mít jasně stanovený rozvrh pro každou třídu.“ doplnila Mašiková.
 
Rodiče dětí prvních tříd mohou doprovodit své školáčky
V současnosti nebrání zahájení školního roku žádné větší omezení pro rodiče nejmenších školáků. „Rodiče mohou první školní den děti doprovodit až do tříd za předpokladu, že budou mít zakrytá ústa a nos,“ řekla pribram.cz Lea Enenkelová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu.
 
Školní jídelny
Jak bude výdej jídla probíhat: „Před vstupem do jídelny je připravena dezinfekce rukou. Žáci si nebudou brát sami tácy, ty jim budeme společně se zabaleným příborem, jídlem, polévkou a pitím vydávat my. Co se týče salátového baru, ten bude obsluhovat vždy pracovník školy. Po odchodu skupiny dětí jídelnu uklidíme a vydezinfikujeme, aby mohla přijít skupina další,“ řekla redakci vedoucí školní jídelny ZŠ Bratří Čapků.
 
Od 1. září na úřad pouze s rouškou
Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR vzniká od 1. září 2020 při návštěvě Městského úřadu Příbram povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest. Povinnost se vztahuje na všechny prostory městského úřadu určené pro kontakt s veřejností v době, kdy slouží pro tento účel.
 
Úřední hodiny zůstávají v běžném režimu
Mimořádné opatření, které zavádí povinnost ochrany dýchacích cest, se vztahuje na: 

 
zařízení zdravotních a sociálních služeb (nemocnice, ambulance, polikliniky, domovy pro seniory, stacionáře, lékárny a další zařízení)
 úřady (místnosti určené pro kontakt s veřejností v době, kdy slouží pro tento účel)
veřejnou dopravu (MHD, meziměstská doprava, taxislužby, zájezdové autobusy a další)
vnitřní hromadné akce nad 100 osob
volební místnosti

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jana Fedorová

autor: Jakub Pečenka, Jana Fedorová

Další články

Pro zaměstnavatele: jak správně předávat podklady k ošetřovnému a ostatním dávkám Pro zaměstnavatele: jak správně předávat podklady k ošetřovnému a ostatním dávkám Darujte počítač, tablet nebo myš. Do sbírky pro děti na distanční výuce se zapojíte i v Příbrami Darujte počítač, tablet nebo myš. Do sbírky pro děti na distanční výuce se zapojíte i v Příbrami Sbírka počítačového vybavení potrvá v Příbrami do 9. listopadu. 30. října 2020   (17:35) Vláda prodloužila nouzový stav i restrikce do 20. listopadu Vláda prodloužila nouzový stav i restrikce do 20. listopadu Stav nouze měl původně skončit 3. listopadu. 30. října 2020   (17:02) Banky kvůli koronaviru omezují otevírací dobu poboček Banky kvůli koronaviru omezují otevírací dobu poboček Některé ji nezkracují plošně, ale podle zdravotní a rodinné situace svých zaměstnanců. 30. října 2020   (14:18) Důchodci dostanou v prosinci 5000 korun, schválili poslanci Důchodci dostanou v prosinci 5000 korun, schválili poslanci Kaplička sv. Jáchyma u Dobříše opět září krásou Kaplička sv. Jáchyma u Dobříše opět září krásou Sněmovna projedná prodloužení nouzového stavu Sněmovna projedná prodloužení nouzového stavu Očekává se, že Sněmovna prodloužení nouzového stavu umožní. Není ale jisté, zda to bude na celý měsíc. 30. října 2020   (09:02) Nechte se přejet autobusem. Příbramská galerie přemění depozitář na expozici virtuální reality Nechte se přejet autobusem. Příbramská galerie přemění depozitář na expozici virtuální reality Designová vestavba s netradičními vizuálními díly bude stálou součástí Galerie Františka Drtikola. Otevření virtuální herny je plánováno na prosinec. 30. října 2020   (08:44) Podle průzkumu kvality života má Příbram co zlepšovat Podle průzkumu kvality života má Příbram co zlepšovat
Senát schválil ošetřovné 70 pct, pro kraje chce 300 Kč na občana Senát schválil ošetřovné 70 pct, pro kraje chce 300 Kč na občana Návrh vložil do zákona o příspěvku podnikatelům. Rozhodne Sněmovna. 29. října 2020   (20:26)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz