vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku

12. srpna 2020   (19:59)
Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku

Během úterý byl opět zaznamenán v rámci středních Čech nejvyšší počet nakažených na Příbramsku.


Denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku se v úterý oproti pondělí zdvojnásobil, přibylo 288 pozitivně testovaných. Za dnešek bylo v Česku potvrzeno zatím 201 nových případů nemoci covid-19, což je více než třeba v pondělí za celý den. Od začátku epidemie v Česku tak už potvrdily laboratoře covid-19 u 18.984 lidí. Přes 70 procent nakažených se už z choroby vyléčilo a 391 lidí s covidem-19 zemřelo. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 18:00. Od poloviny července vytrvale roste počet lidí aktuálně trpících covidem-19. Nyní je jich 5186, nejvíce od začátku epidemie.

V pondělí evidovaly laboratoře 140 nových případů. V minulém týdnu ve všedních dnech se nárůst pohyboval od pondělních 209 až po pátečních 322 pozitivních testů, což byl třetí nejvyšší nárůst od začátku epidemie v Česku. V sobotu a neděli pak stejně jako o minulém víkendu klesl přírůstek nakažených pod 200.
Dnes už se k 18:00 denní nárůst dostal nad dvě stovky případů. Přírůstek za tento den tak možná překoná i páteční rekordní čísla. V pátek, kdy bylo za celý den 322 nově nakažených, totiž činil nárůst k večeru jen 156 případů, tedy zhruba o čtvrtinu méně než dnes za stejnou dobu.
V úterý kromě počtu nově potvrzených případů nákazy stoupl i počet provedených testů, a to z pondělních zhruba 6200 na téměř 8000. Nárůst množství testů byl ale pomalejší než přírůstek nakažených, takže podíl nových případů na počtu testů stoupl z pondělních 2,24 procenta na úterních 3,61 procenta.

V nemocnicích se podle posledních údajů k pondělí léčilo 131 pacientů, stav 24 hodnotí lékaři jako těžký. Podle epidemiologů je důležité, že počet hospitalizovaných razantně nepřibývá. Nejvíce lidí s covidem-19 se v nemocnicích léčilo v první polovině dubna. Maximem bylo 437 hospitalizovaných k 9. dubnu. Ve druhé polovině dubna začaly počty pacientů výrazně klesat, od začátku června se pohybují v rozmezí zhruba od 70 do 130.

Nejpostiženějším regionem zůstává Frýdecko-Místecko, počet zaznamenaných případů covidu-19 za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel tam ale klesá. Zatímco podle pondělních podvečerních údajů to bylo 82 lidí, podle posledních údajů ministerstva je to zhruba 52 nakažených. Následuje Klatovsko s 38 případy a Praha s více než 31 případy. Přes 20 nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100.000 obyvatel mají ještě okresy Praha-východ, Kolín a Příbram.
Na Příbramsku během úterý přibylo osm nakažených, z celkového počtu 96 prokázaných případů. Na 100.000 obyvatel tak v regionu připadá 34,85 nemocných. 54 lidí se z nemoci vyléčilo, dva muži v seniorském věku zemřeli.
Nejvíc nemocných covidem bylo na Příbramsku ke středečnímu odpoledni zaznamenáno v Hříměždicích, kde je deset nakažených. V Dobříši evidují hygienici aktuálně osm případů, v Příbrami pak šest. Po dvou nemocných hlásí Dlouhá Lhota, Nový Knín, Rybníky, Rožmitál pod Třemšínem a Drahlín. Momentálně je nákaza dále prokázána v Sedlčanech, Nové Vsi pod Pleší, Drevníkách, Milíně a Nečíně, kde je po jednom nakaženém.
Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakázala od středy návštěvy v LDN a OŠP
„Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situace v regionu jsou z preventivních důvodů s okamžitou platností zakázané návštěvy na odděleních LDN (Léčebně dlouhodobě nemocných) a OŠP (Oddělení ošetřovatelské péče). Důvodem tohoto opatření je především ochrana zdraví pacientů,“ sdělil redakci Martin Janota, tiskový mluvčí příbramské nemocnice.
 
K plošnému zákazu návštěv na ostatních odděleních příbramská nemocnice zatím nepřistupuje. „Pečlivě sledujeme epidemiologickou situaci v regionu, pokud bychom k takovému kroku byli nuceni přistoupit, budeme veřejnost okamžitě informovat,“ dodal Janota.
V minulém týdnu svolal starosta Příbrami Jan Konvalinka setkání složek IZS spolu s Hygienickou stanicí
„Po stránce vybavení ochrannými prostředky a po stránce postupů jsou policie, hasiči i záchranná služba připraveni. Všechny složky opět poukazovaly na nedostatečně množství a kvalitu informací jdoucích z Krajské hygienické stanice. Město i jím zřizované organizace jsou připraveny na případnou další vlnu. Věřím však, že k ní nedojde, nebo minimálně, že nebude tak mohutná jako na jaře,“ řekl pribram.cz starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05)
Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce "Nehledáme kličky, jak to obejít, ale hledáme cesty, jak kulturu úplně neumrtvit, jako jsme byli nuceni v jarních měsících," uvedl starosta. 18. září 2020   (13:38)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz