Před Q-klubem rozdali strážníci 22 pokut za dva měsíce
18. srpna 2023 (08:34)
Aktuálně hojně využívaný objekt Q-klubu s sebou přináší i zvýšenou dopravní zátěž. Jediné spojení k budově přitom vede po místní cyklostezce. Příjezd vozidel k objektu je zde povolen, problém nastává v situaci, kdy vozidla vjíždějí před objekt, čímž se řidiči dopouštějí přestupku. Právě takových strážníci městské policie zaevidovali za poslední dva měsíce hned 22.
„Dopravní opatření v uvedené zóně řešíme ve spolupráci s dopravními inženýry. Je faktem, že budova Q-klubu začala být podstatně více využívána než tomu bylo doposud. Je tedy z určitého pohledu logické, že dojde i k navýšení dopravní zátěže. Aktuální situaci řešíme se všemi subjekty sídlícími v budově Q-klubu. Nejedná se pouze o školu, ale i o další firmy. Řešením by bylo i využívání parkoviště v zadní části za budovou nebo v její blízkosti. O tomto jednáme s technickými službami a opět se zástupci firem, které v objektu sídlí,“ vyjádřil se k situaci starosta města Jan Konvalinka (za ANO).
Možné dopravní kolize s cyklisty a pěšími jsou trnem v oku některých spoluobčanů, kteří opakovaně apelují na dodržování bezpečnosti, protože se v lokalitě pohybuje mnoho cyklistů i pěších, včetně dětí. Úsek u Q- klubu je součástí zelené páteře města, která je chápána jako zázemí pro volnočasové aktivity a odpočinek.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Milostivé léto 3 využijí i starobní důchodci
•Přes léto je v aquaparku rušno, opravují se instalace i zázemí pro návštěvníky
•Středočeský kraj zmodernizuje odborné učiliště v Hluboši
Další články
Předvánoční shon: ráj pro kapsáře
Advent každoročně přináší nejen nákupní horečku, ale také zvýšenou aktivitu kapsářů. …
Advent v Příbrami letos přinesl Vánoční kluziště, těšit se můžete na andělskou show
Příbram se chystá na slavnostní vstup do adventu. Tradiční zahájení na náměstí T. G. …
Tipy na víkend: Zahájení adventu nejen v Příbrami, první mikulášské nadílky a spousta kulturních akcí
O víkendu na vás čeká několik filmových premiér, několik koncertů a také zápas našich …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou, od pátečního večera to může na silnicích klouzat
Meteorologové varují před vznikem ledovky, která může od pátečního večera výrazně …
Přijďte na legendární punkovou hudební avantgardu s trubkou!
Už jsme doma je kapela, kterou v Česku ani ve světě jen tak nenajdete. Originální …
V OBI zakoupíte nejen vánoční stromky, ale i největší sortiment vánočních dekorací
Vánoce se blíží a v OBI je vše připraveno na to, aby vaše domácnost zazářila. Nabídka …
PR
Mikuláš bude nadělovat i ve vlaku
Jízdy historické vlakové soupravy s nadílkou pro děti se uskuteční v sobotu 29. …
Rožmitálští chovatelé sbírají úspěchy i na sklonku roku
Před koncem roku mají rožmitálští chovatelé za sebou hned dvě úspěšné výstavy, z nichž …
Pět pravidel bezpečné jízdy na sněhu: Zimní past, která čeká na chybu
Zasněžené silnice každoročně prověří, jak dobře umíme svůj vůz udržet pod kontrolou. …





