24. 8. svátek má Bartoloměj

Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří

19. července 2019   (14:27)
Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří

"Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz


V květnu tohoto roku jste se stala novou posilou portálu pribram.cz. Jaké byly Vaše první dojmy z práce v redakci?
Měla jsem obavy, abych se svým stylem psaní trefila do představ šéfredaktora. Ale brzy jsem zjistila, že jsme tu všichni na stejné vlně, máme stejný přístup k práci a také stejný smysl pro humor. Do redakce se vždy těším. I když ráno třeba přijdu se špatnou náladou, odcházím vždy dobře naladěná.

Pracujete v ryze mužském kolektivu. Je to pro Vás těžké?
Nikdy jsem nepracovala v ryze mužském kolektivu, nevěděla jsem tedy přesně, do čeho jdu. Teď už mohu říci, že to má něco do sebe. Kluci si mě hýčkají a také mě dost šetří. Je to úplně jiný přístup, než který jsem znala doposud. Žádné intriky a pomluvy. Vyhovuje mi to tak.

Stala jste se tváří pořadu Na Slovíčko…
Pořad na Slovíčko byl pro mě velikou výzvou. Nemám příliš zkušeností s rozhovory na kameru a navíc jsem hrozná puntičkářka. Potřebuji mít vše perfektní a dokonalé. Dodnes mi třeba dělá velké problémy, se na hotový rozhovor podívat. Přiznám se, že většinu z nich jsem ani neviděla.

O jakých tématech se Vám nejlépe píše?
Nejraději píši o přírodě, zvířatech, ekologii. Ráda také oslovuji neziskové organizace a dobrovolné spolky, které pomáhají dětem či postiženým lidem. Kdyby jeden jediný článek někomu pomohl, tak to má smysl. To mě na té práci nejvíce baví.  

Je něco, co Vás na této práci nemile překvapilo?
Jsem špatná z toho, jak se k nám chovají některá malá lokální média. Čekají, až přineseme téma a článek si pak vezmou za svůj. Bez uvedení zdroje. Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace, a oni nám pak z tepla své redakce článek seberou. To by se podle mě stávat nemělo. Trochu více kolegiality a slušnosti by určitě neuškodilo.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jap


Další články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz