14. 10. svátek má Agáta

Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří

19. července 2019   (14:27)
Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří

"Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz


V květnu tohoto roku jste se stala novou posilou portálu pribram.cz. Jaké byly Vaše první dojmy z práce v redakci?
Měla jsem obavy, abych se svým stylem psaní trefila do představ šéfredaktora. Ale brzy jsem zjistila, že jsme tu všichni na stejné vlně, máme stejný přístup k práci a také stejný smysl pro humor. Do redakce se vždy těším. I když ráno třeba přijdu se špatnou náladou, odcházím vždy dobře naladěná.

Pracujete v ryze mužském kolektivu. Je to pro Vás těžké?
Nikdy jsem nepracovala v ryze mužském kolektivu, nevěděla jsem tedy přesně, do čeho jdu. Teď už mohu říci, že to má něco do sebe. Kluci si mě hýčkají a také mě dost šetří. Je to úplně jiný přístup, než který jsem znala doposud. Žádné intriky a pomluvy. Vyhovuje mi to tak.

Stala jste se tváří pořadu Na Slovíčko…
Pořad na Slovíčko byl pro mě velikou výzvou. Nemám příliš zkušeností s rozhovory na kameru a navíc jsem hrozná puntičkářka. Potřebuji mít vše perfektní a dokonalé. Dodnes mi třeba dělá velké problémy, se na hotový rozhovor podívat. Přiznám se, že většinu z nich jsem ani neviděla.

O jakých tématech se Vám nejlépe píše?
Nejraději píši o přírodě, zvířatech, ekologii. Ráda také oslovuji neziskové organizace a dobrovolné spolky, které pomáhají dětem či postiženým lidem. Kdyby jeden jediný článek někomu pomohl, tak to má smysl. To mě na té práci nejvíce baví.  

Je něco, co Vás na této práci nemile překvapilo?
Jsem špatná z toho, jak se k nám chovají některá malá lokální média. Čekají, až přineseme téma a článek si pak vezmou za svůj. Bez uvedení zdroje. Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace, a oni nám pak z tepla své redakce článek seberou. To by se podle mě stávat nemělo. Trochu více kolegiality a slušnosti by určitě neuškodilo.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jap


Další články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz