25. 5. svátek má Viola

Pozornosti hygieniků neušla ani kavárna Café del Mar

13. května 2019   (12:12)
Pozornosti hygieniků neušla ani kavárna Café del Mar

V oblíbené příbramské kavárně docházelo mimo jiné k manipulaci s neočištěnou zeleninou a bramborami


Dne 21. 3. 2019 provedli zaměstnanci KHS, územního pracoviště v Příbrami, kontrolu v provozovně Café del Mar v Příbrami I, Náměstí T.G.M. 101, kterou provozuje realitní kancelář Domicil s.r.o., IČ 18620736.
 
Jedná se o kavárnu, ve které jsou vyráběny cukrářské výrobky a dezerty, dále je zde připravováno snídaňové menu a 3 x v týdnu jsou zde připravovány pokrmy převážně minutkového charakteru.
 
Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že provozovatel zařízení nepostupuje v souladu s příručkou stálých postupů založených na zásadách HACCP, a že závady zjištěné předcházející kontrolou provedenou v roce 2017 se z části opakují. Hrubá přípravna brambor a zeleniny, ve které byly v době kontroly skladovány neočištěné brambory, nebyla řádně oddělena od přípravny pokrmů. Dveře oddělující přípravnu zeleniny od přípravny pokrmů a cukrářských výrobků nebyly osazeny, tudíž oba prostory byly zcela nevhodně propojeny a mohlo dojít k nežádoucí kontaminaci připravovaných pokrmů. Z tohoto důvodu bylo kontrolované osobě příkazem nařízeno pozastavení výkonu činnosti, při níž byly porušeny povinnosti v ochraně veřejného zdraví, spočívající v zákazu manipulace s neočištěnou zeleninou a bramborami do doby odstranění závad.
 
Provozovateli zařízení bylo dále nařízeno odstranit ze šatny zaměstnanců chladicí a mrazicí zařízení využívané ke skladování surovin používaných k výrobě pokrmů v rámci stravovacích služeb.
 
Dne 6. 4. 2019 byla provedena v zařízení opakovaná kontrola, kdy pracovnice KHS zjistily, že provozovatel projevil účinnou součinnost, zajistil řádné oddělení hrubé přípravny zeleniny od přípravny pokrmů (osazení dveří) a přemístil chladicí a mrazicí zařízení z prostoru šatny zaměstnanců do skladu potravin. Za uvedené nedostatky byla provozovateli uložena sankce.
 

Dne 21. 3. 2019 provedli zaměstnanci KHS, …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice

autor: mir foto japDalší články

Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32) PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz