18. 9. svátek má Kryštof

Pozornosti hygieniků neušla ani kavárna Café del Mar

13. května 2019   (12:12)
Pozornosti hygieniků neušla ani kavárna Café del Mar

V oblíbené příbramské kavárně docházelo mimo jiné k manipulaci s neočištěnou zeleninou a bramborami


Dne 21. 3. 2019 provedli zaměstnanci KHS, územního pracoviště v Příbrami, kontrolu v provozovně Café del Mar v Příbrami I, Náměstí T.G.M. 101, kterou provozuje realitní kancelář Domicil s.r.o., IČ 18620736.
 
Jedná se o kavárnu, ve které jsou vyráběny cukrářské výrobky a dezerty, dále je zde připravováno snídaňové menu a 3 x v týdnu jsou zde připravovány pokrmy převážně minutkového charakteru.
 
Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že provozovatel zařízení nepostupuje v souladu s příručkou stálých postupů založených na zásadách HACCP, a že závady zjištěné předcházející kontrolou provedenou v roce 2017 se z části opakují. Hrubá přípravna brambor a zeleniny, ve které byly v době kontroly skladovány neočištěné brambory, nebyla řádně oddělena od přípravny pokrmů. Dveře oddělující přípravnu zeleniny od přípravny pokrmů a cukrářských výrobků nebyly osazeny, tudíž oba prostory byly zcela nevhodně propojeny a mohlo dojít k nežádoucí kontaminaci připravovaných pokrmů. Z tohoto důvodu bylo kontrolované osobě příkazem nařízeno pozastavení výkonu činnosti, při níž byly porušeny povinnosti v ochraně veřejného zdraví, spočívající v zákazu manipulace s neočištěnou zeleninou a bramborami do doby odstranění závad.
 
Provozovateli zařízení bylo dále nařízeno odstranit ze šatny zaměstnanců chladicí a mrazicí zařízení využívané ke skladování surovin používaných k výrobě pokrmů v rámci stravovacích služeb.
 
Dne 6. 4. 2019 byla provedena v zařízení opakovaná kontrola, kdy pracovnice KHS zjistily, že provozovatel projevil účinnou součinnost, zajistil řádné oddělení hrubé přípravny zeleniny od přípravny pokrmů (osazení dveří) a přemístil chladicí a mrazicí zařízení z prostoru šatny zaměstnanců do skladu potravin. Za uvedené nedostatky byla provozovateli uložena sankce.
 

Dne 21. 3. 2019 provedli zaměstnanci KHS, …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice

autor: mir foto japDalší články

Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz