22. 7. svátek má Magdaléna

Pozornosti hygieniků neušla ani kavárna Café del Mar

13. května 2019   (12:12)
Pozornosti hygieniků neušla ani kavárna Café del Mar

V oblíbené příbramské kavárně docházelo mimo jiné k manipulaci s neočištěnou zeleninou a bramborami


Dne 21. 3. 2019 provedli zaměstnanci KHS, územního pracoviště v Příbrami, kontrolu v provozovně Café del Mar v Příbrami I, Náměstí T.G.M. 101, kterou provozuje realitní kancelář Domicil s.r.o., IČ 18620736.
 
Jedná se o kavárnu, ve které jsou vyráběny cukrářské výrobky a dezerty, dále je zde připravováno snídaňové menu a 3 x v týdnu jsou zde připravovány pokrmy převážně minutkového charakteru.
 
Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že provozovatel zařízení nepostupuje v souladu s příručkou stálých postupů založených na zásadách HACCP, a že závady zjištěné předcházející kontrolou provedenou v roce 2017 se z části opakují. Hrubá přípravna brambor a zeleniny, ve které byly v době kontroly skladovány neočištěné brambory, nebyla řádně oddělena od přípravny pokrmů. Dveře oddělující přípravnu zeleniny od přípravny pokrmů a cukrářských výrobků nebyly osazeny, tudíž oba prostory byly zcela nevhodně propojeny a mohlo dojít k nežádoucí kontaminaci připravovaných pokrmů. Z tohoto důvodu bylo kontrolované osobě příkazem nařízeno pozastavení výkonu činnosti, při níž byly porušeny povinnosti v ochraně veřejného zdraví, spočívající v zákazu manipulace s neočištěnou zeleninou a bramborami do doby odstranění závad.
 
Provozovateli zařízení bylo dále nařízeno odstranit ze šatny zaměstnanců chladicí a mrazicí zařízení využívané ke skladování surovin používaných k výrobě pokrmů v rámci stravovacích služeb.
 
Dne 6. 4. 2019 byla provedena v zařízení opakovaná kontrola, kdy pracovnice KHS zjistily, že provozovatel projevil účinnou součinnost, zajistil řádné oddělení hrubé přípravny zeleniny od přípravny pokrmů (osazení dveří) a přemístil chladicí a mrazicí zařízení z prostoru šatny zaměstnanců do skladu potravin. Za uvedené nedostatky byla provozovateli uložena sankce.
 

Dne 21. 3. 2019 provedli zaměstnanci KHS, …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice

autor: mir foto japDalší články

Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Ideální příležitost vzít si dovolenou a celý týden odpočívat u vody 22. července 2019   (08:49) I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí 22. července 2019   (06:18) Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57) Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz