24. 8. svátek má Bartoloměj

Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť

18. července 2019   (20:16)
Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť

Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody


Při rozsáhlém požáru výrobní haly v areálu společnosti Ravak bylo zjištěno, že v oblasti Příbram I je nedostatečný tlak a průtok vody v hydrantové síti. Napojení cisteren na několik hydrantů vedlo během požáru k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a nakonec donutilo hasičské jednotky hledat přírodní zdroje hasební vody.

Na základě těchto poznatků proběhlo jednání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, územní odbor Příbram, se správcem vodovodní sítě, společností 1. SčV.  

Je potřeba zesílit hydrantovou síť ve městě
Hasičský záchranný sbor navrhuje zintenzivnit spolupráci města se správcem vodovodní sítě v oblasti plánování, projektování a realizace zesílení hydrantové sítě ve městě. Jako jednu z nejvíce prioritních oblastí uvádí právě průmyslovou zónu. 

„Již je schváleno, že Svazek obcí pro vodovody a kanalizace bude provádět potřebné opravy. Na kritických místech dojde k osázení hasičskými hydranty,“  uvedl k této problematice místostarosta Martin Buršík.

K požáru výrobní haly společnosti Ravak došlo 17. srpna 2018. Celková škoda byla vyčíslena na zhruba 95 milionů korun. Nyní je již nová výrobní hala zcela vybavena technologií a výroba je přesunuta zpět do Příbrami. Podle dostupných informací byla příčinou požáru technická závada. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
HZS Středočes.kraje
ÚO Příbram

autor: mirDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz