25. 4. svátek má Marek

Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak

AKTUALIZOVÁNO
17. srpna 2018   (18:41)

Požár objektů průmyslové haly povolává na pomoc jednotky hasičů


Třetí stupeň požáru momentálně povolává na pomoc jednotky hasičů. Hoří výrobní hala společnosti Ravak v Obecnické ulici v Příbrami. Podle prvotních informací nebyl nikdo při zahoření zraněn a nebyla tak ani nutná evakuace zaměstnanců společnosti.

Náš redaktor je místě a článek budeme průběžně aktualizovat!

18:48 V místě hrozí nebezpečí. V objektu mohou být tlakové láhve, panuje zde nebezbečí výbuchu. Místo je neprodyšně uzavřeno.

19:01 Výrobní hala je zcela pohlcena plameny. Operační důstojník povolává na pomoc další jednotky hasičů

19:25 Hasičům se prozatím nepodařilo vstoupit do hořící haly. Hasební práce probíhají prozatím pouze z venčí. Kyvadlovým způsobem dopravují cisterny vodu potřebnou k uhasení požáru. Obecnická ulice byla uzavřena.

19:32 Kouř je viditelný z Prahy - Ruzyně i z Plzně. Hasební práce pokračují a na místo přijíždí další jednotky hasičů.

19:34 Připravujeme video, během několika okamžiků bude zveřejněna první část

20:10 Příbramský starosta a člen představenstva Ravaku Jindřich Vařeka, naší redakci sdělil přímo z místa: „Škoda je momentálně odhadována v řádech několika desítek miliónů korun. Začalo hořet na stroji, který stříká vany polyuretanem a poté plameny pohltily vysokozdvižnou plošinu, která explodovada. Výbuch způsobil zborcení části střechy. Žádný ze zaměstnanců neutrpěl zranění.“

20:35 Stále trvá třetí stupeň požáru. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

20:41 Na místo aktuálně míří chemická laboratoř, která bude měřit zplodiny unikající do ovzduší. Prozatím nebylo vydáno pro obyvatele žádné omezení týkající se větrání a pobytu venku.

20:53 Z důvodu uzavření části komunikace na kruhovém objezdu u Dolní Obory došlo před okamžikem k incidetntu. Jeden z řidičů měl údajně házet kamení po zasahujících hasičích, kteří zde čerpají vodu. Na místo byla povolána hlídka PČR. 

21:20 Na místě kromě profesionální jednotky hasičů z Příbrami, zasahují jednotky z Obecnice, Milína, Rožmitálu pod Třemšínem, Dolních Hbit, Bohutína, Březových Hor, Bohostic, Sedlčan, Drásova, Plzně a Berouna.

21:54 Připravujeme rozhovor s plk. Ing. Tomášem Horvátem, PhD. (Ředitelem územního odboru HZS Příbram)

22:03  Hasiči prozatím nemohou zasahovat uvnitř prostor. Polovina haly lehla popelem, druhou část se podařilo hasičům uchránit. Byla zásadně narušena statika. Předběžná škoda je odhadována na padesát miliónů korun. Hasební práce budou pokračovat do ranních hodin.

22:32 Chemická laboratoř nenaměřila žádné škodlivé koncentrace vzduchu uvnitř areálu, ani v okolním ovzduší. Dle ředitele územního odboru HZS nebylo ohroženo zdraví obyvatel Příbrami, ani okolních obcí.

23:03 Vyšetřovatel hasičů provádí prvotní šetření příčin požáru. Po skončení budou veškeré prostory zapěněny a nadále bude probíhat dohašení drobných ohnisek. Z důvodu statického narušení haly a zborcené střechy nebudou hasiči provádět hasební práce uvnitř budovy. Momentálně může dojít ke zborcení celé střechy. Předběžná příčina je technická závada.

23:10 Po celou dobu zásahu vedení společnosti Ravak dováží přímo na místo požáru hasičům občerstvení. Momentálně zasahuje více než sedmdesát hasičů.

Třetí stupeň požáru momentálně povolává na …
Videozáběry z požáru, které nám zaslal čtenář

Fotogalerie

Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak () Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (1) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (2) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (3) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (4) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (5) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (6) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (7) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (8) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (9) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (10) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (11) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (12) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (13) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (14) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (15) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (16) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (17) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (18) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (19) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (20) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (21) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (22) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (23) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (24) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (25) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (26) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (27) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (28) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (29)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, Foto: japDalší články

Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz