Policisté zavedli mimořádná opatření. Kvůli koronaviru omezí například silniční kontroly
15. března 2020 (16:22)
Policisté omezí bagatelní činnost, při které přijdou do kontaktu s lidmi. Týká se to mimo jiné preventivních dopravních kontrol a upraveno je rovněž vnitřní fungování v úřadovnách a služebnách. Důvodem je ochránit policisty i obyvatele před možnou nákazou koronavirem. Z policejního sboru čítajícího asi 40.000 příslušníků jich je nyní 263 v karanténě.
foto: pribram.cz
Vnitřní doporučující stanovisko vydal v sobotu policejní prezident Jan Švejdar. "Obsahuje mimo jiné doporučení minimalizovat kontakt příslušníků policie s občany v jinak obvyklé činnosti, jako jsou například silniční kontroly a podobně. Priorita je teď jinde a na silniční kontroly bude času dost," napsal Švejdar na twitteru. Zároveň vyzval obyvatele, aby se chovali zodpovědně, ať "můžeme být tam, kde je teď nejvíc třeba," dodal.
foto: pribram.cz
Cílem opatření je snížit riziko nákazy policistů i obyvatel. Podle Rendlové to rozhodně neznamená, že by policisté přestali vykonávat svou práci. Pouze omezí výkon zmíněné tzv. bagatelní činnosti. Zároveň je jim doporučeno, aby co nejvíc agendy vyřizovali bezkontaktně. "Na úřadovnách jsou rozděleni na dvě skupiny, které se nepotkají, neboť do karantény již odcházejí kvůli nakažení při výkonu služby," řekla Rendlová. Změněno je také fungování jídelen.
V sobotu večer byl v Česku počet pacientů nakažených koronavirem 189, dnes ráno bylo 214 případů a nyní je jich 231. Dvě třetiny nemocných se infikovaly v zahraničí, třetina v ČR. Ze zemí, v nichž se Češi nakazili, stále převažuje Itálie. Kvůli koronaviru už vláda vyhlásila ve čtvrtek nouzový stav.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Silnice na Příbramsku zasypal sníh, autobusy nabírají zpoždění, kamiony uvízly v kopcích
Husté sněžení komplikuje dopravu v celém regionu. Autobusy mají zpoždění a například v …
Česko od 2026 zakazuje psy na řetězu, bude následovat španělský model?
Česko od roku 2026 zakáže trvalé uvazování psů na řetězu. Jde o největší změnu v …
ANKETA
Ptačí hodinka se blíží! Opět po roce začneme sčítat ptáky
Od 9. do 11. ledna se veřejnost může již poosmé zapojit do sčítání ptáků nejen na …
V pátek dorazí změna počasí! K silným mrazům se přidá sněžení, hrozí komplikace v dopravě
Česko čeká změna počasí. Ale jen krátce. Už v pátek ráno může zejména západ a …
Příbram bez dětského ORL a psychologa: radnice hledá řešení navzdory kritice
V Příbrami není krize v dostupnosti dětské lékařské péče. Podle vedení města je …
Zdravotnictví
Policie ztotožnila ženu, která měla porodit dítě nalezené u stájí v Martinicích
Kriminalisté vyšetřují tragický případ z Martinic na Březnicku, kde bylo ve středu …
AKTUÁLNĚ
Jak můžeme v zimě pomoct zvířatům ve městě a neublížit jim
Zima je krásná, ale pro zvířata i ve městě často velmi náročná. Mrazivé noci, sníh a …
Lucie Pudilová : „Jdu si pro titul a děkuji Příbrami za podporu.“
Příbramská rodačka a jedna z nejvýraznějších českých MMA zápasnic Lucie Pudilová se po …
ROZHOVOR
Policie prověřuje nález mrtvého novorozeněte v Martinicích
V Martinicích na Březnicku se kriminalisté zabývají případem nalezeného těla …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami odhalí pamětní desku fotografovi Františku Drtikolovi
Světově uznávaný fotograf František Drtikol bude mít v rodné Příbrami novou pamětní …





