20. 8. svátek má Bernard

Policisté zasahovali po sobotním fotbale, zadrželi 11 osob

25. srpna 2014   (17:36)
Policisté zasahovali po sobotním fotbale, zadrželi 11 osob

Příbram prohrála s týmem Bohemians 2:3.


V souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním mezi celky 1. FK Příbram a Bohemians Praha 1905 přijala středočeská policie příslušné bezpečnostní opatření. Úzce přitom spolupracovala s Městskou policií Příbram a také pořadateli.

Službu měly desítky policistů

Desítky policistů pořádkové, dopravní i kriminální policie byly v pohotovosti už od třinácti hodin. Na klid a veřejný pořádek v ulicích města i v bezprostředním okolí stadiónu dohlíželi policisté obvodního oddělení Příbram společně s příslušníky pořádkové jednotky Středočeského kraje. Dopravní policisté se zaměřili na bezpečnost a plynulost silničního provozu a v případě potřeby koordinovali dopravu. Pracovníci kriminální policie operativně monitorovali příjezdové a příchodové trasy fanoušků na stadion a jejich pohyb ve městě, s cílem zabránit případným problémům.

Antikonfliktní tým v akci
 
Do akce byli zapojeni také členové antikonfliktního týmu, kteří měli za úkol okamžitě reagovat na zátěžové situace a zabránit tak vyhroceným momentům. Tito speciálně vyškolení policisté bývají nasazováni nejen při sportovních akcích, ale i demonstracích či větších shromážděních. Jejich přítomnost při takových událostech se v praxi již několikrát osvědčila a diplomatický přístup v kontaktu s problémovými jedinci uplatnili i dnes. Pro tentokrát to ale bohužel nestačilo, policie musela zasáhnout i razantněji.

Po konci utkání docházelo k menším konfliktům
 
Samotné utkání proběhlo hladce. Problémy ale nastaly po ukončení zápasu, kdy se návštěvníci začali rozcházet. Policisté museli zasáhnout už u stadiónu, kde zabránili menšímu střetu obou táborů. Situace se poté opakovala i ve městě, kde docházelo k dalším konfliktům. V rukou policistů tak nakonec skončilo celkem 11 osob, které museli omezit na svobodě. Deset z nich je podezřelých z přestupku proti veřejnému pořádku, zejména kvůli neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Jednoho muže policisté zadrželi kvůli podezření z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Dvěma dalším osobám udělili blokové pokuty za drobné přestupky.

Po zklidnění situace bylo bezpečnostní opatření v jednadvacet hodin ukončeno. Několik policejních hlídek ale zůstalo v ulicích města, aby dohlíželo na klid a veřejný pořádek až do ranních hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: sxc

autor: Eva Stulíková, mluvčí PČRDalší články

Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18) Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz