18. 6. svátek má Milan

Policisté zasahovali po sobotním fotbale, zadrželi 11 osob

25. srpna 2014   (17:36)
Policisté zasahovali po sobotním fotbale, zadrželi 11 osob

Příbram prohrála s týmem Bohemians 2:3.


V souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním mezi celky 1. FK Příbram a Bohemians Praha 1905 přijala středočeská policie příslušné bezpečnostní opatření. Úzce přitom spolupracovala s Městskou policií Příbram a také pořadateli.

Službu měly desítky policistů

Desítky policistů pořádkové, dopravní i kriminální policie byly v pohotovosti už od třinácti hodin. Na klid a veřejný pořádek v ulicích města i v bezprostředním okolí stadiónu dohlíželi policisté obvodního oddělení Příbram společně s příslušníky pořádkové jednotky Středočeského kraje. Dopravní policisté se zaměřili na bezpečnost a plynulost silničního provozu a v případě potřeby koordinovali dopravu. Pracovníci kriminální policie operativně monitorovali příjezdové a příchodové trasy fanoušků na stadion a jejich pohyb ve městě, s cílem zabránit případným problémům.

Antikonfliktní tým v akci
 
Do akce byli zapojeni také členové antikonfliktního týmu, kteří měli za úkol okamžitě reagovat na zátěžové situace a zabránit tak vyhroceným momentům. Tito speciálně vyškolení policisté bývají nasazováni nejen při sportovních akcích, ale i demonstracích či větších shromážděních. Jejich přítomnost při takových událostech se v praxi již několikrát osvědčila a diplomatický přístup v kontaktu s problémovými jedinci uplatnili i dnes. Pro tentokrát to ale bohužel nestačilo, policie musela zasáhnout i razantněji.

Po konci utkání docházelo k menším konfliktům
 
Samotné utkání proběhlo hladce. Problémy ale nastaly po ukončení zápasu, kdy se návštěvníci začali rozcházet. Policisté museli zasáhnout už u stadiónu, kde zabránili menšímu střetu obou táborů. Situace se poté opakovala i ve městě, kde docházelo k dalším konfliktům. V rukou policistů tak nakonec skončilo celkem 11 osob, které museli omezit na svobodě. Deset z nich je podezřelých z přestupku proti veřejnému pořádku, zejména kvůli neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Jednoho muže policisté zadrželi kvůli podezření z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Dvěma dalším osobám udělili blokové pokuty za drobné přestupky.

Po zklidnění situace bylo bezpečnostní opatření v jednadvacet hodin ukončeno. Několik policejních hlídek ale zůstalo v ulicích města, aby dohlíželo na klid a veřejný pořádek až do ranních hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: sxc

autor: Eva Stulíková, mluvčí PČRDalší články

Výtržníci dluží městu přes milion korun Výtržníci dluží městu přes milion korun Vzhledem ke klientele záchytných stanic se městům nevyplácí peníze vymáhat 18. června 2019   (12:26) Hasiči ze Starosedlského Hrádku oslaví v sobotu 120 let, bude i ohnivá show Hasiči ze Starosedlského Hrádku oslaví v sobotu 120 let, bude i ohnivá show Sboru dobrovolných hasičů ze Starosedlského Hrádku je letos 120, proto společně s obcí připravili na sobotu 22. června stylovou oslavu. 18. června 2019   (10:08) Příbramští zastupitelé budou opět jednat o rekonstrukci akvaparku Příbramští zastupitelé budou opět jednat o rekonstrukci akvaparku Zastupitelé minulý měsíc schválili záměr rekonstrukce, stěžejní rozhodnutí mají ale stále před sebou. 18. června 2019   (08:00) Společně pro Příbram. Doopravdy - bez hádek a výhružek Společně pro Příbram. Doopravdy - bez hádek a výhružek V posledních dnech Příbramí hýbou bouřlivé diskuse o budoucnosti hřiště Na Cvičně na Březových Horách. 18. června 2019   (06:01) Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz