17. 7. svátek má Martina

Policisté v noci pronásledovali řidiče, ten jel více než 200km/h

3. května 2019   (09:29)
Policisté v noci pronásledovali řidiče, ten jel více než 200km/h
foto: sxc

Muž po několika minutách pronásledování havaroval, měl uložený zákaz řízení.


Dnes po třetí hodině ranní chtěla projíždějící policejní hlídka v Příbrami v ulici Čs. armády zkontrolovat vozidlo značky Mitsubishi. Motorista nejdříve zastavil, poté, co začal příslušník policie ze služebního vozu vystupovat, se ale náhle rozhodl ujet.

Na Evropské ulici nezvládl řízení a dostal smyk, přesto pokračoval v jízdě dál až na Skalku, kde odbočil na dálnici D4 ve směru na Prahu. Při pronásledování měli policisté na tachometru rychlost přes 200 km/h, přesto jim řidič neustále ujížděl a nereagoval na výzvy k zastavení.

Na 27 km nedaleko obce Voznice však motorista po smyku havaroval do svodidel. Hlídka následně použila k jeho zadržení donucovací prostředky, hmaty, chvaty a hrozbu namířenou střelnou zbraní. Třicetiletý muž utrpěl při nehodě lehké zranění a sanitka ho přepravila do pražské nemocnice k ošetření, odtud pak putoval do policejní cely.

Jak se ukázalo, dotyčný usedl za volant přes uložený zákaz řízení, který je platný do příštího roku. Dechová zkouška u něj byla negativní, test na drogy ale odmítl. Muž se nyní bude zpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a dále policisté prověřují, zda nedošlo ke spáchání dalšího trestného činu. Po dobu vyšetřování nehody byla komunikace asi na hodinu plně uzavřena.
Dnes po třetí hodině ranní chtěla projíždějící …
foto: sxc

foto: sxc
foto: sxc

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: text i
autor: red








Další články

Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce … AKTUÁLNĚ Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu … AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz