Policisté odhalili rodinný drogový podnik. Hlavní aktéři si vedli i podrobné účetnictví
25. června 2020 (11:08)
Další 3 fotografie v galerii
foto: pribram.cz, Policie ČR
Fotogalerie: Při policejní akci „BOMBARDINO“ se podařilo zajistit pervitin v hodnotě 200 tisíc korun.
Koncem minulého týdne si příbramští kriminalisté posvítili při akci s názvem „BOMBARDINO“ na další skupinu dealerů drog, v síti tentokrát uvízlo šest osob. Týden předtím rozprášili jinou, pětičlennou, skupinu distributorů návykových látek.
Čtyřiačtyřicetiletá žena z Příbrami spolu se svým otcem měli výnosný rodinný podnik, platili třem mužům ve věku 38 až 44 let, aby jim obstarávali metamfetamin. Dva z nich pro něj jezdili do Prahy. Jeden z mužů si od nich peníze vzal, zboží jim ale nedodal.
Hlavní dva aktéři pak z větší části prodávali pervitin dalším osobám s cílem se obohatit, vedli si dokonce i podrobné účetnictví. Kupovala ho od nich také 45letá žena, se kterou byli domluveni na distribuci mezi další odběratele. Při čtyřech domovních prohlídkách bylo nalezeno 100 gramů metamfetaminu, což je v částce asi 200 tisíc korun, dále plastové sáčky, digitální váhy a věci pro pěstování rostlin marihuany.
Všichni zadržení byli obviněni z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Třem osobám hrozí až desetiletý trest odnětím svobody, ostatním polovina, tedy až pět let pobytu ve vězení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Policie ČR
Policie ČR
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet
Příbram se chystá tvrdě zakročit proti černým skládkám, které se v posledních měsících …
AKTUÁLNĚ
Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová
Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na …
ZAJÍMAVOSTI
Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června
Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka.
Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí
Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých …
AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem
Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha …
AKTUÁLNĚ
Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu
Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci …
SPORT
Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem!
Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské …
ZAJÍMAVOSTI
V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ
K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. …
AKTUALIZOVÁNO
Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu
Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. …
KULTURA
Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů
Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních …
DOPRAVA







