2. 8. svátek má Gustav
Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení

Nepřehlédněte
23. června 2021   (14:14)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka/ Ve videu komentuje průběh požáru mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová

Vyšetřovatel stanovil škodu na výrobní hale a strojním vybavení na 20 milionů korun, hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě deseti milionů korun.


Požár výrobní haly na tvrzené sklo v Dlouhé Lhotě na Příbramsku způsobil v noci na dnešek škodu 20 milionů korun, příčina se vyšetřuje. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, řekla pribram.cz mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení z obecného ohrožení z nedbalosti.

Požár velkého rozsahu byl oznámen v úterý po 20. hodině, kromě haly hořela i část administrativní budovy. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, na místě zasahovalo 17 jednotek. „Během zásahu jsme místo museli rozdělit do čtyř bojových úseků. Cílem bylo uchránit přilehlý zámek, dále hasiči ochlazovali velkou propanbutanovou nádrž a chladili čerpací stanici o objemu 300 litrů nafty,“ řekla pribram.cz Zemanová.  
Ze zámku, který slouží jako hotel, bylo převážně samovolně evakuováno 32 hostů a 6 zaměstnanců. Všichni byli přesunuti do provizorních bezpečně vzdálených míst v zámeckém areálu, kde jim nehrozilo žádné nebezpečí. Všichni byli v pořádku, takže posádka zdravotnické záchranné služby nemusela nikoho ošetřovat.
Ze zámku, který slouží jako hotel, bylo …
foto: HZS Středočeského kraje

Na místo byli přivoláni technici rozvodných závodů, protože bylo potřeba vypnout elektrický proud v celém objektu výrobní firmy. Dostavila se také starostka obce Dlouhá Lhota, která vzhledem k déletrvajícímu zásahu zajistila pro hasiče jídlo a pití.

Přibližně po dvou hodinách od ohlášení události se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu a operačnímu středisku byla nahlášena lokalizace. Současně s tím byl poplachový stupeň snížen na druhou úroveň a velitel začal s první redukcí jednotek. Zároveň byl umožněn návrat hostů zpět do zámeckých prostor.
Následovalo rozebírání zasažených konstrukcí a dohašování drobných ohnisek, která se objevila například pod propadlou střechou. Kolem půl druhé v noci byl stupeň požárního poplachu snížen na základní úroveň a byly odeslány další jednotky. Na místě zůstali dobrovolní hasiči z Nečína, kteří zajistili do rána dohlídku.
Kromě profesionálních hasičů ze stanic Dobříš, Hořovice, Příbram a Sedlčany vyjely také dobrovolné jednotky obcí Dolní Hbity, Drásov, Hostomice, Milín, Nečín, Obory, Pičín, Příbram – Březové Hory, Rosovice, Stará Huť, Trhové Dušníky, Višňová a Votice. Na místě události zasahovalo velké množství cisteren a čtyři kusy výškové techniky.
Ve středu dopoledne se na místě sešli vyšetřovatelé HZS Středočeského kraje se svými kolegy z generálního ředitelství HZS ČR a s kriminální policií, aby i za využití dronu a automobilového žebříku společně pokračovali ve zjišťování příčiny vzniku požáru. „Policie nyní zahájila úkony trestního řízení z důvodu obecného ohrožení,“ informoval pribram.cz policejní mluvčí Zdeněk Chalupa s tím, že vzhledem k probíhajícímu šetření nemůže momentálně poskytnout žádné další informace.

Čtyři minuty po poledni byla ohlášena závěrečná likvidace požáru a hasiči se vrátili na svá stanoviště.

Fotogalerie níže: zdroj HZS Středočeského kraje

Fotogalerie

Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení () Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (1) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (2) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (3) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (4) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (5) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (6) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (7) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (8) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (9) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (10) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (11) Policie zahájila kvůli požáru haly v Dlouhé Lhotě úkony trestního řízení (12)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz