15. 10. svátek má Tereza

Policie se zaměřila na nelegální zaměstnávání cizinců

28. září 2019   (16:18)
Policie se zaměřila na nelegální zaměstnávání cizinců

V průběhu pětidenní akce bylo zkontrolováno 327 cizinců ve 14 objektech pro výdělečnou činnost po celém Středočeském kraji, a to například v okrese Praha – východ, Příbram, Mělník a Beroun.


Ve dnech od 23. do 27. září 2019 uskutečnili policisté Odboru cizinecké policie součinnostní akce po celém území Středočeského kraje pod krycím názvem “ZÁŘÍ“. V rámci těchto realizací  Odbor cizinecké policie Středočeského kraje spolupracoval s Oblastním inspektorátem práce Středočeského kraje, Celním úřadem pro Středočeský kraj a s policií Polské republiky.

Akce byly zaměřeny na kontrolu pobytového režimu cizinců, na odhalování a předcházení nelegální migrace, neoprávněné zaměstnávání cizinců, odhalování padělaných a pozměňovaných cestovních dokladů, pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách.

V průběhu pětidenní akce bylo zkontrolováno 327 cizinců ve 14 objektech pro výdělečnou činnost po celém Středočeském kraji, a to například v okrese Praha – východ, Příbram, Mělník a Beroun, tak na 5 ubytovnách v okrese Mladá Boleslav ve spolupráci s místními policejními hlídkami. Při těchto akcích probíhala kontrolní činnost ve vytipovaných objektech a zařízeních nejen v průběhu dne, ale i v nočních hodinách.

 Z celkového počtu kontrolovaných osob s cizí státní příslušností bylo zajištěno 68 cizinců dle zák. č.273/2008 Sb., o Policii České republiky, z nichž bylo poté s 53 cizinci zahájeno správní řízení o správním vyhoštění dle zák. č. 326/99 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky  z důvodu nelegálního pobytu a zaměstnání bez povolení úřadů práce. Jednalo se převážně o osoby cizí státní příslušnosti z Ukrajiny a Moldávie. S jedním cizincem byly zahájeny úkony trestního řízení z důvodu podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dále byly uděleny i 4 pokuty v celkové výši 5 000,-Kč.

Policisté Odboru cizinecké policie Středočeského kraje budou v těchto akcích pokračovat i v následujících měsících.

Ve dnech od 23. do 27. září 2019 uskutečnili …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PČR

autor: topDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz