1. 3. svátek má Bedřich

Policie se prezentovala na „průmyslovce“, stále shání nové kolegy

28. února 2017   (15:49)
Policie se prezentovala na „průmyslovce“, stále shání nové kolegy
foto: pribram.cz

Po skončení přípravy bere policista 22,5 hrubého bez příplatků.



V pátek 24. února se na Střední průmyslové škole v Příbrami uskutečnila prezentace Policie ČR, především pak její pořádkové jednotky. Ta zasahuje v případech, kde je účast většího počtu osob a předpoklad možných nepokojů, jako jsou například fotbalová utkání, pochody extremistických skupin a podobně. Ročně tak zajišťují několik desítek akcí.

„Stojí mnohdy proti přesile rozvášněných fanoušků nebo davu extrémistů, kteří neváhají vzít do rukou dlažební kostky či zápalné lahve. Jsou v prvních řadách a chrání bezpečnost bezúhonných občanů, dále zajišťují veřejný pořádek a chrání majetek. Musí zvládnout několikahodinové akce i v extrémních teplotních podmínkách, kdy jejich výstroj a oblečení váží více než deset kilogramů,“ popsala práci pořádkové jednotky tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Studenti Střední průmyslové školy v Příbrami se dozvěděli také to, že policie hledá nové „parťáky“. U služebních míst se jedná o velmi zajímavé, a rozhodně ne stereotypní zaměstnání. Důležité je umění jednání s lidmi a rychlé rozhodování.

Policie požaduje vzdělání s maturitou a bezúhonnost. Zdravotní, fyzická a osobnostní způsobilost je zkoumána v průběhu přijímacího řízení během náborového kempu.

„Nový policista je během dvanácti měsíců vyškolen, kdy pobírá plat 18,5 tisíce korun hrubého, po skončení základní odborné přípravy se mu příjem zvyšuje na 22,5 tisíce korun,“ dodává Schindlová.

Podle ní je výhodou práce u policie jistota zaměstnání, šest týdnů dovolené a možnost dalšího vzdělání. Dále pak bezúročné půjčky, příspěvky na pojištění, ozdravné pobyty a později i nárok na odchodné a po 15ti letech na doživotní výsluhový příspěvek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PČR
autor: MJ








Další články

Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Před deseti lety začalo v Příbrami Dobrovolnické centrum ADRA propojovat lidi, kteří … ROZHOVOR Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Lyžařské areály na Příbramsku hlásí stále dostatek sněhu a plánují provoz minimálně do … SPORT Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbram se letos výrazně zapíše do mapy české kultury. Divadlo A. Dvořáka Příbram se … KULTURA Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama na kasino umístěná v těsné blízkosti příbramského aquaparku vzbudila mezi … AKTUÁLNĚ Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE
Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz