Policie prověřuje únik oxidu uhelnatého v Kouřimi jako ohrožení z nedbalosti
4. března 2024 (11:38)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Po nadýchaní jedovatým plynem skončilo v péči záchranářů devět lidí, byly mezi nimi dvě děti, jedno transportovali záchranáři ve středně těžkém stavu do nemocnice letecky.
Nedělní únik většího množství oxidu uhelnatého v penzionu v Kouřimi na Kolínsku vyšetřují kriminalisté pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Po nadýchaní jedovatým plynem skončilo v péči záchranářů devět lidí, byly mezi nimi dvě děti, jedno transportovali záchranáři ve středně těžkém stavu do nemocnice letecky. Novinářům to dnes řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.
Událost byla hlášená v neděli po 19:30. "Z dosud nezjištěných příčin došlo k úniku většího množství oxidu uhelnatého z plynového kotle. Věcí se nyní zabývají kolínští kriminalisté, zahájili úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti," řekla Richterová.
Záchranáři ošetřili devět lidí, měli bolesti hlavy a trpěli pocitem na zvracení, všichni byli při vědomí. Dítě ve středně těžkém stavu převezli vrtulníkem do Fakultní nemocnice Motol. Další lidé skončili v nemocnicích v Říčanech, Kolíně a Kutné Hoře, jeden člověk byl po ošetření ponechán na místě.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Středočeský kraj rozdělí přes osm milionů korun na pořízení nových kotlů
•Protest podpoří zemědělci ze všech středočeských okresů, vyjede kolem 300 souprav
•Pět středočeských knihoven uspořádá desítky vzdělávacích akcí
Další články
Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění
Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů
Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v …
FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru
V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …




