17. 4. svátek má Rudolf




Policie kontrolovala bezpečnost dětí v autě. Padlo přes dvacet pokut, jeden případ jde ke správnímu řízení

5. února 2025   (11:50)
Policie kontrolovala bezpečnost dětí v autě. Padlo přes dvacet pokut, jeden případ jde ke správnímu řízení
foto: Ilustrační foto / pribram.cz

Dopravní akce v Příbrami odhalila řadu přestupků. Motoristé nedodržovali pravidla a policisté nekompromisně rozdávali pokuty!


Příbramští policisté se 3. února zaměřili při speciální dopravní kontrole na bezpečností pásy a zádržné systémy při přepravě dětí.


Zjistili celkem 23 přestupků a na pokutách vybrali téměř 36 tisíc korun, navíc jednoho motoristu bude ještě řešit správní orgán. Celkem 15 řidičů nebylo připoutáno, pět motoristů drželo za jízdy telefon v ruce, jeden šofér nerespektoval značku „Stop“, jeden neměl zapnutá světla a jedno auto nemělo vyhovující technický stav.

"Od roku 1990 je užití bezpečnostních pásů v autě povinné na kterémkoliv sedadle, mimo obec i v obci. Pásy mají za úkol zvýšit bezpečnost pasažérů a snížit riziko zranění či usmrcení při dopravní nehodě. Dítě, jehož hmotnost nepřevyšuje 36 kg a výška nepřesahuje 150 cm, musí užít dětskou autosedačku. Přetrvávajícím problémem je nepoutání na zadních sedadlech, tyto spolujezdci mohou být totiž při nehodě vymrštěni a zranit osoby na předních sedadlech," připomněla policistka Monika Schindlová.

Pokud nebudete za jízdy připoutáni, hrozí na místě pokuta 1500 až 2000 korun, ve správním řízení od dvou do pěti tisíc korun. Navíc řidič získá čtyři trestné body. Za připoutání se bezpečnostními pásy ve voze zodpovídá každý dospělý cestující sám. Řidič ale musí dohlédnout na to, aby byly připoutané děti.

V zákoně je uvedeno i několik výjimek, kdy se lidé poutat nemusejí. Jedna z nich se týká posádek vozidel ozbrojených sil a integrovaného záchranného systému, platí také pro instruktory autoškol. Řidič se nemusí poutat při couvání. Zákon s výjimkou pamatuje i na zdravotní důvody řidičů či přepravovaných osob. Pokud používání bezpečnostních pásů nedoporučuje ze zdravotních důvodů lékař, vystaví takové osobě potvrzení, ta je pak povinna mít ho během jízdy u sebe.



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Policie ČR
autor: Karel Hutr








Související


Další články

TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE
Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz