6. 3. svátek má Miroslav




Policie chystá na Velikonoce kontroly opatření jako o běžném víkendu

31. března 2021   (13:48)
Policie chystá na Velikonoce kontroly opatření jako o běžném víkendu
foto: pribram.cz

Švejdar řekl, že na začátku platnosti nynějších opatření policie prováděla zhruba 100.000 až 120.000 kontrol denně, nyní je na 90.000 až 100.000 kontrolách.


Policie bude o Velikonocích provádět kontroly dodržování vládních opatření proti covidu-19 jako o běžném víkendu, řekl po dnešním zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) novinářům policejní prezident Jan Švejdar. Situaci podle něj ovlivní i počasí, které už v úterý vylákalo na některá místa řadu lidí. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) není v takové situaci problém v tom, že lidé vyrazili ven, ale že se shlukují a nezakrývají si dýchací cesty. Na pražské náplavce podle něj kvůli tomu bude stálá přítomnost policie.

Švejdar řekl, že na začátku platnosti nynějších opatření policie prováděla zhruba 100.000 až 120.000 kontrol denně, nyní je na 90.000 až 100.000 kontrolách. "Je to odvislé od počasí i toho, kolik máme lidí v práci," vysvětlil. Většina lidí opatření dodržuje, dodal. Na Velikonoce bude podle něj připravený počet policistů jako na běžný víkend. "Že jsou čtyři dny volna, tak to bude trochu náročnější. Nepřipravujeme ale žádné speciální akce na kontrolu alkoholu," řekl.
Kontroly na řízení pod vlivem alkoholu se budou provádět v rámci dohledu nad dodržováním koronavirových opatření, doplnil. "Máme nasazený maximální počet lidí, který můžeme nasadit. Budeme doufat, že nám pomůže počasí," konstatoval Švejdar.
Pražská policie bude dnes podle mluvčí Evy Kropáčové pokračovat ve zvýšených kontrolách dodržování opatření proti covidu-19 tam, kde se lidé z důvodu hezkého počasí začali ve velkém množství shlukovat. Podle Hamáčka by například na náplavce měla být policie kontinuálně a příchozí upozorňovat na požadavky protiepidemických opatření. "Problémem není, že tam lidé jsou, ale že nemají ochranné prostředky," vysvětlil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK/Michal Čeleda
autor: Jakub Pečenka








Další články

„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují … KRIMI D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic … DOPRAVA Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně … PR Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch … NEPŘEHLÉDNĚTE Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a … ROZHOVOR Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně … ZAJÍMAVOSTI Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i … ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz