17. 10. svátek má Hedvika
Policie během dvou dnů v kraji zkontrolovala stovky řidičů. Téměř každý čtvrtý se dopustil přestupku

17. srpna 2021   (08:38)
Policie během dvou dnů v kraji zkontrolovala stovky řidičů. Téměř každý čtvrtý se dopustil přestupku
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Během avizované akce policisté vypátrali i dvě hledané osoby.


Pondělí 9. a pátek 13. srpna byly dny, které se nesly ve znamení měření rychlosti na všech českých silnicích a dálnicích, nejinak tomu bylo i ve Středočeském kraji. V rámci celorepublikové dopravní akce se středočeští policisté zaměřili na kontroly řidičů, především pak na to, jestli dodržují maximální povolenou rychlost.

Po oba dva dny bylo do akce nasazeno 252 policistů, a to jak z dopravní, tak i pořádkové policie. „Policisté zkontrolovali 1820 vozidel a jejich řidičů, při kterých zjistili 447 přestupků, z nichž 195 řidičů překročilo maximální povolenou rychlost,“ informoval policejní mluvčí Pavel Truxa s tím, že sedm řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem drog. 
Z dalších čísel, které kontroly ukázaly, lze uvést, že 39 řidičů řídilo, aniž by se řádně připoutalo bezpečnostním pásem a 18 řidičů za jízdy telefonovalo nedovoleným způsobem, tedy že drželi za jízdy mobil v ruce a telefonovali, nebo psali zprávy.
Tyto kontroly často vedou i k vypátrání hledaných osob, bylo tomu tak i při této kontrole, kdy se podařilo vypátrat celkem 2 hledané osoby.

„Vzhledem k tomu, že se blíží konec prázdnin a mnoho lidí se bude ve větším počtu vracet z dovolených, budeme se kontrolám věnovat i v těchto dnech. Policisté tyto dopravní akce a kontroly realizují především proto, aby se zvýšil pocit bezpečnosti na českých silnicích a předcházelo se dopravním nehodám,“ dodal Truxa.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz