19. 4. svátek má Rostislav

Po prázdninách bude v Příbrami den železnice

21. července 2014   (13:30)
Po prázdninách bude v Příbrami den železnice

Letos se bude slavit již 175 let železnice.


Na sobotu 13. září letos vychází čtvrtý ročník regionálních oslav Dne železnice v Příbrami. Tento termín by si měli v kalendáři zaškrtnout především fanoušci železnice a rodiče, kteří hledají zábavu pro své děti. 
 
Nová spolupráce s Kovohutěmi
 
Pořadatelé akce, kterými jsou spolek Rakovnicko – Protivínská dráha a další partneři, se letos spojili také se společností Kovohutě Příbram, která v tento den pořádá svůj Běh Kovohutěmi. Také bude možnost navštívit a prohlédnout si místní železniční vlečku a hutnické muzeum. Přímo do Kovohutí pak budou z příbramského nádraží jezdit speciální historické vlaky.
 
Program se bude odehrávat samozřejmě i na vlakovém nádraží v Příbrami. Bude zde možnost projížďky historickou drezínou z roku 1825, připraveno bude divadelní představení v podání ochotnického souboru z Čenkova, dále prohlídka pracoviště řízení provozu nebo stanoviště historické motorové lokomotivy.
 
„Děti se mohou těšit na dětský koutek plný her a zábavy nebo na filmová promítání s železniční tématikou. Celodenní program bude zabezpečen kvalitním občerstvením se třemi druhy točeného piva. Po celý den bude také možné odevzdat do speciálně určeného železničního nákladního vozu zájmový odpad v rámci Ekosběru pořádaného Kovohutěmi Příbram,“ zve na program web Rakovnicko-Protivínské dráhy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz