6. 12. svátek má Mikuláš

Po prázdninách bude v Příbrami den železnice

21. července 2014   (13:30)
Po prázdninách bude v Příbrami den železnice
foto: pribram.cz

Letos se bude slavit již 175 let železnice.Na sobotu 13. září letos vychází čtvrtý ročník regionálních oslav Dne železnice v Příbrami. Tento termín by si měli v kalendáři zaškrtnout především fanoušci železnice a rodiče, kteří hledají zábavu pro své děti. 
 
Nová spolupráce s Kovohutěmi
 
Pořadatelé akce, kterými jsou spolek Rakovnicko – Protivínská dráha a další partneři, se letos spojili také se společností Kovohutě Příbram, která v tento den pořádá svůj Běh Kovohutěmi. Také bude možnost navštívit a prohlédnout si místní železniční vlečku a hutnické muzeum. Přímo do Kovohutí pak budou z příbramského nádraží jezdit speciální historické vlaky.
 
Program se bude odehrávat samozřejmě i na vlakovém nádraží v Příbrami. Bude zde možnost projížďky historickou drezínou z roku 1825, připraveno bude divadelní představení v podání ochotnického souboru z Čenkova, dále prohlídka pracoviště řízení provozu nebo stanoviště historické motorové lokomotivy.
 
„Děti se mohou těšit na dětský koutek plný her a zábavy nebo na filmová promítání s železniční tématikou. Celodenní program bude zabezpečen kvalitním občerstvením se třemi druhy točeného piva. Po celý den bude také možné odevzdat do speciálně určeného železničního nákladního vozu zájmový odpad v rámci Ekosběru pořádaného Kovohutěmi Příbram,“ zve na program web Rakovnicko-Protivínské dráhy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: MJ

Další články

O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při … Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům V Seifertově ulici naproti poliklinice Ravak by mohly vyrůst nové bytové domy. O … Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Policisté prošetřují okolnosti tragické nehody, která se stala v neděli v noci na … Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo … Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Blíží se doba tradičních domácích zabijaček. Bez čeho by se ale ta pravá jistě … Komerční sdělení V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance Od 22. listopadu platí pro zaměstnavatele povinnost testovat pracovníky bez očkovaní. Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Lyžování na Monínci o víkendu přilákalo stovky lidí.
Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Druhá adventní neděle neboli bronzová reprezentuje lásku a Ježíškovy jesličky, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz