10. 8. svátek má Vavřinec

Po nárazu s nákladním vozem vykolejil vlak

DOPRAVA
21. února 2020   (12:25)

Na železničním přejezdu u Staré Huti došlo v pátek před 12. hodinou ke střetu vlaku s nákladním vozidlem. Na místo okamžitě vyjely záchranné složky.


Dopravní nehoda vlaku a nákladního vozidla se odehrála na železničním přejezdu mezi obcemi Stará Huť a Mokrovraty na Příbramsku. Na místo střetu vyjely jednotky profesionálních hasičů z Příbrami a Dobříše.

„Pracuji v areálu vedle přejezdu. Slyšeli jsme troubení a následný náraz. Běžel jsem hned k vlaku, kde jsem vykopl okno a pomohl lidem ven," uvedl na místě svědek události.

„Ve vlaku cestovaly čtyři osoby a strojvedoucí. Mezi pasažéry došlo ke zranění tří osob, strojvedoucí utrpěl poranění na horní končetině,“ sdělil pro pribram.cz mluvčí hasičů Petr Svoboda. Nákladní vůz v době střetu převážel prázdné palety. Řidič náklaďáku nebyl zraněn, ale z preventivních důvodů byl přesto převezen do nemocnice.

Podle Svobody si havarovaný vlak převezmou k vyproštění drážní hasiči. Dopravu cestujících v úseku mezi Dobříší a Mníškem pod Brdy zajistí autobusy. Trať na Čerčany bude ještě několik hodin zavřená.

Záchranáři na místo poslali kromě sanitek také vrtulník, ten však nakonec nebyl potřeba. Zraněné osoby si převzala záchranná služba, která je transportovala do příbramské nemocnice pozemní cestou.

Podle webu Českých drah je zavedena náhradní autobusová doprava. Kvůli uzavřené silnici autobusy nezastavují v zastávkách Malá Hraštice, Mokrovraty a Stará Huť.

foto: pribram.cz (Jakub Pečenka)
foto: pribram.cz (Jakub Pečenka)
foto: pribram.cz (Jakub Pečenka)

foto: pribram.cz (Jakub Pečenka)
foto: pribram.cz (Jakub Pečenka)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
video: pribram.cz (Jakub Pečenka)
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Žně na Příbramsku dnes dramaticky komplikuje extrémní sucho a silný vítr, které … AKTUALIZOVÁNO Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Je čas prázdnin a dovolených a tak se v přírodě pohybuje více lidí než jindy. S tím … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím … AKTUÁLNĚ Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Tento týden přinese převážně slunečné, teplé a suché počasí. Po krátkém ochlazení v … AKTUÁLNĚ Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Uskupení Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti oznámilo vznik společné kandidátky pro … VOLBY 2026 Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí … DOBŘÍŠ Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní … AKTUÁLNĚ Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými … BLESKOVÁ ZPRÁVA Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI
Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz