Po dvouleté pauze se běžci opět postaví na start silničního závodu z Rožmitálu do Březnice
16. dubna 2022 (16:50)
Po dvou zrušených ročnících si o velikonoční neděli běžci znovu vychutnají desetikilometrovou silniční trať Rožmitál – Březnice. Na start před stadionem TJ Spartak Rožmitál se 17. dubna v půl jedenácté postaví muži a ženy v celkem osmi soutěžních kategoriích. Cíl běhu je na stadionu SK Březnice.
Do závodu je možné přihlásit se předem nebo rovnou na místě. Muži startují v pěti kategoriích od nejmladších do 39 let až po skupinu sedmdesátníků a starších, ženy soupeří ve třech věkových skupinách. Prezence závodníků končí v 9.45. Výsledky 64. ročníku silničního běhu na deset kilometrů se započítávají do krajského přeboru a Podbrdského poháru. Dosavadními rekordmany jsou Jindřich Linhart z RH Praha, který trať v roce 1981 zaběhl v čase 29:10. Nejlepším ženským časem je 34:04 z roku 2016, jehož držitelkou je Tereza Čapková z USK Praha.
Organizátoři zároveň upozorňují na uzavírku silničního provozu, pro kola a doprovodná vozidla doporučují objížďku přes Bezděkov. Pro auta bude v průběhu závodu nedostupná březnická ulice Sadová v úseku od křižovatky ke stadionu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Mladší žákyně volejbalového oddílu TJ Baník Příbram uspěly v rámci finálového turnaje krajského přeboru
•Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
•Děti opět potrénují na příbramských hřištích, sportovat pod vedením profesionálů budou každý čtvrtek
Další články
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové
Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v …
AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě
Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní …
DOPRAVA
Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se!
V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na …
VIDEO
Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou
Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se …
PR
Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel
Přijďte si užít velikonoční svátky tak, jak je prožívali březohorští havíři a …
VELIKONOCE
Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho
Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi
Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních …
SPORT
Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3
Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí …
SOUTĚŽ
Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum
Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě
U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice.
AKTUÁLNĚ





