18. 7. svátek má Drahomíra

Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková

10. dubna 2022   (20:34)
Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
foto: Česká triatlonová asociace/se souhlasem

Ani husté sněžení nezastavilo účastníky Aquatlonu Příbram, který se 10. dubna uskutečnil jako druhý díl Českého poháru v aquatlonu. V závodě mužů zvítězil v dramatickém finiši Tomáš Zikmund, mezi ženami triumfovala juniorská reprezentantka Kateřina Mičková.


V plavecké části, která se uskutečnila v příbramském aquaparku, si nejlepší vstupní pozice do běhu zajistili Šimon Koblížek s Kateřinou Mičkovou. Ani jeden z těchto závodníků si ale nevypracoval na 400 metrech výrazný náskok. Koblížek dohmátl jen o tři desetiny sekundy dříve než domácí závodník Tomáš Zikmund.

„Hodně ostře rozjel první stovku Jakub Souček, který nám v jednu chvíli dával skoro tělo. My jsme začínali postupně a brzy jsme ho dotáhli. Na posledním bazénu jsme si zaspurtovali a Šimon byl o trochu rychlejší,“ popsal Zikmund plaveckou část, po které se dal v běhu očekávat strhující souboj mezi ním a Koblížkem, dalším výborným běžcem.
Při běžecké části si závodníci užili všechny druhy počasí – startovali za hustého sněžení, které se vystřídalo s deštěm. Při doběhu pak na trať svítilo sluníčko. V krásném areálu rybníka Hořejší Obora běželi Koblížek se Zikmundem dlouho společně. Rozhodnout musel až úplný závěr téměř pětikilometrové trati: „Nejdřív jsem nechal Šimona běžet, ale pak už mi začínalo být trapné, že pořád tahá, tak jsem ho chtěl vystřídat. Běžel ale hodně rychle a já na to neměl energii. Výkonnostně na tom byl líp. Tak jsem začal tempo stupňovat až 400 metrů před cílem a podařilo se mi ho utrhnout,“ popsal závod Zikmund, který proběhl cílem v čase 19:26,8 a obhájil vítězství na domácí trati z roku 2018.
Při běžecké části si závodníci užili všechny …
foto: Česká triatlonová asociace/se souhlasem
Druhý doběhl o necelou vteřinu později Koblížek. Třetí příčka patří Tomáši Řenčovi. Reprezentant v dlouhém triatlonu se dokázal v běhu posunout z šestého místa po plavání.

Podobně vyrovnané bylo plavání také v závodě žen. Mičková si připsala v absolutním pořadí sedmý nejrychlejší čas a porazila tak i řadu mužů. Jen o jednu příčku a jednu vteřinu horší byla Veronika Holaniková. „Plavalo se mi velmi dobře a s časem 4:53,1 jsem spokojená,“ řekla vítězka plavecké části. „Výborně jsem se cítila i při běhu. Veronika se mě asi půl okruhu držela, ale pak už jsem zůstala sama. Nevadila mi ani ta chumelenice, která v Příbrami byla,“ dodala s úsměvem Mičková, která zvítězila s minutovým náskokem.
Podobně vyrovnané bylo plavání také v závodě …
foto: Česká triatlonová asociace/se souhlasem
Druhé místo obsadila příbramská závodnice Natálie Fraňková, která se v běhu dostala před třetí Veroniku Holanikovou.
Oba vítězové příbramského závodu zároveň potvrdili, že nebudou chybět ani na posledním závodu Českého poháru, který se uskuteční 24. dubna na Praze 11. Při něm se bude závodit o celkové vítězství v poháru i o tituly mistrů republiky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Česká triatlonová asociace
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz