Platnost končících STK automobilů se prodlouží o deset měsíců
18. března 2021 (12:13)
foto: pribram.cz, ČTK
Opatření by měly eliminovat případné fronty u úřadů a provozovatelů STK, zvlášť v době omezené úřední doby nebo uzavření provozů.
Platnost státních technických kontrol (STK) automobilů se kvůli koronavirové krizi prodlouží o deset měsíců. Opatření platné pro celou EU se týká technických kontrol propadlých od loňského září do konce letošního června. Nebude však platit pro už jednou takto prodloužené STK loni. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. Už dříve úřady automaticky prodloužily platnost končících řidičských průkazů.
Unijní opatření navazuje na už zavedené prodloužení platnosti STK. Loni dostali motoristé, kterým u auta skončila platnost kontroly od loňského února do loňského srpna, sedm měsíců navíc. Pokud toto opatření už využili loni, aktuální prodloužení se jich už netýká. Nynější opatření neplatí ani pro protokoly o evidenční kontrole či pro prodloužení platnosti osvědčení o technické způsobilosti a 30denní lhůty k provedení opakované technické prohlídky.
Už dříve EU rozhodla o prodloužení platnosti propadlých řidičských průkazů a průkazů profesní způsobilosti. Motoristům, kterým platnost dokladu vyprší v době do konce letošního června, se tak rovněž automaticky prodlouží o dalších deset měsíců. Tito motoristé tak nebudou muset okamžitě žádat o nový. Úřady na takové doklady budou hledět jako na platné, a to po dobu deseti měsíců od propadnutí průkazu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru
Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá …
Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky
Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V …
Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí
Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na …
Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram
Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim …
AKTUÁLNĚ
/FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu
Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se …
AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …




