12. 2. svátek má Slavěna




Pivovar Herold v Březnici na Příbramsku v červnu oživí festival Deziluze

1. června 2022   (07:57)
Pivovar Herold v Březnici na Příbramsku v červnu oživí festival Deziluze
foto: Pivovar Herold v Březnici / PR

Festival se dlouhodobě zasazuje o podporu nezávislé alternativní kultury.


Barokní areál pivovaru Herold v Březnici na Příbramsku od 24. do 26. června opět oživí neziskový festival Deziluze. Nabídne hudbu všech žánrů, divadlo, výstavy i tvůrčí dílny. Tématem devátého ročníku je "čas-o-prostor", jemuž podléhá grafika, scénografie i výběr vystupujících, informoval za pořadatele Matěj Skuhravý.

Festival se dlouhodobě zasazuje o podporu nezávislé alternativní kultury. Připravují ho mladí lidé ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Kromě letního festivalu pořádá organizační tým přednášky, koncerty a výstavy po celý rok. "Jsme poměrně malý, neziskový festival, jehož hlavní myšlenkou je na scénu přivádět dosud ne tolik známé kapely, ale i vystavující umělce či divadelní soubory," uvedl Skuhravý.
Z hudebníků letos vystoupí mimo jiné Obrben, Kewu & Terra, Kvítek, Arleta, Viah a další. Kromě hudebního programu budou v areálu pivovaru připraveny interaktivní výstavy, divadlo a performance, úniková hra nebo tvůrčí dílny. "Účast přislíbil například mezinárodní divadelní soubor Le Cabaret Nomade či Jan Pohribný se svým workshopem Fotka v prostoru a čase," uvedla zakladatelka festivalu Marianna Cimburová.
Zámecký pivovar Herold v Březnici byl založen roku 1506. Současná budova se sladovnou a varnou je barokní kulturní památkou z roku 1720. Jde o jeden z nejmenších průmyslových pivovarů v Čechách, kde se stále vaří pivo tradiční technologií.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců … FOTOGALERIE Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Chcete vidět, co dokážou sedmáci a osmáci, když dostanou důvěru? ZŠ Březové Hory se … FOTOGALERIE 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily … FOTO Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat … Nepřehlédněte Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici … Doprava Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní … Masopust Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Ani v roce 2025 středočeští hygienici nepolevovali v kontrolách stravovacích … Nepřehlédněte Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Rada města Příbrami odmítla vyhlásit stavební uzávěru na Fantově louce. Jednoduchý … LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer Dobříš čeká další kulturní večer plný inteligentního humoru a nadhledu. Ve čtvrtek 12. … Kultura
Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Příbram má v plánu vybudovat v místní části Orlov nové parkoviště, které bude sloužit … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz