23. 10. svátek má Teodor
Pivní novinky: Čím malé pivovary v okolí Příbrami ochutí léto?

13. července 2020   (06:22)
Pivní novinky: Čím malé pivovary v okolí Příbrami ochutí léto?
foto: pribram.cz

Prázdniny jsou časem vstřebávání nových zážitků. Minipivovary z Příbrami a okolí zahájily sezonu a tradiční portfolio rozšiřují o letní nabídku piv.


Po období, které malým výrobcům piva nepřálo, se naplno rozjela jedna z důležitých pivních sezon. Pivovary prezentují své produkty na veřejných akcích, a především doplňují sortiment o novinky. Ať už o letní pivní edice, obalové inovace nebo s cílem zasáhnout srdce novomanželů také „po pivařsku“.

Pivovar Hostomice rozšíří ustálený sortiment výčepního piva, ležáku a čtrnáctistupňového tmavého Fabiána o prázdninový přídavek. „Několikrát do roka připravujeme pivo Fabián navíc. Nejbližší mohou zákazníci očekávat na přelomu července a srpna, a to letní jedenáctku,“ představil novinku hostomický pivovarník Štěpán Kříž. Pivovar také pracuje na kvalitnějším obalu pro pivo s sebou, který by nahradil PET. „PET láhev nám sice v době uzavření restaurací zachránila život, ale není to podle mého názoru pro pivo nejvhodnější obal,“ vysvětlil Štěpán Kříž.
 
Speciální sezonní edici již čepují v Pivovaru Podlesí – svrchně kvašený Blonde Ale nese tropickou chuť kokosu. Stabilně zákazníci ochutnají pivo Hulvát, které si z letošního Mezinárodního pivního festivalu v Českých Budějovicích odneslo prvenství v soutěži Zlatá pivní pečeť v kategorii English Style Ale. „K dispozici je Thomas v pivním stylu Brut IPA. Je produkován specifickým způsobem bez zbytkového cukru a jeho chuť je tedy hodně suchá a připomíná šampaňské,“ uvedl Vít Zelenka z Pivovaru Podlesí. V nabídce nechybí Korma dark vyráběná podle starokeltské receptury mícháním tmavého piva a medoviny. „Používáme přírodní hřebečskou medovinu a výsledné pivo je dezertním zážitkem se snoubením karamelové chuti tmavého piva, medu a bylinek,“ doplnil Vít Zelenka.
Pivovar Nový Rybník se rozhodl vstoupit s novým produktem do e-commerce. „Ve spolupráci s internetovým e-shopem budeme prodávat naše pivo také v plechovkách,“ řekl ředitel pivovaru Lukáš Kordule. Pro svatební sezonu je nachystána edice svatebního piva, kdy svatebčané dostanou jako výslužku a vzpomínku na významný den speciální vydání piva Baštýř.

V Pivovaru Vysoký Chlumec pokračuje výroba tradičních Lobkowiczkých speciálů, jako je ale, IPA nebo pšeničné. V jineckém Malém Jankovi je mimo klasickou nabídku na čepu např. dvanáctistupňový Summer Ale z Přeštic a polotmavá třináctka. Místní „dívčí“ pivní sestavu zastupují Blondýna z bazénu Ale (11°), My red head neboli Zrzka Ale (12°), pšeničná White Lucy (11°) a IPA Marlene (15°).
 
Některé „kousky“ místních minipivovarů již zákazníci neochutnají – v únoru letošního roku ukončil svou činnost sedlčanský Pivovar Krčín. Pokud bude vysoká sezonní angažovanost malých pivovarníků následována obdobnou iniciativou štamgastů, nemuselo by docházet k další redukci pivní mapy.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz