24. 1. svátek má Milena

Petrovické náměstí se změní: Nová kašna bude moderní, bez typických žulových balvanů

27. listopadu 2019   (06:16)
Petrovické náměstí se změní: Nová kašna bude moderní, bez typických žulových balvanů

Při hlasování o vzhledu kašny se zastupitelstvo rozdělilo na dva stejně velké tábory, varianta moderního pojetí vyhrála těsnou většinou hlasů


Na Petrovickém náměstí byla vždy nějaká voda, ať už šlo o návesní louži, oplocenou požární nádrž nebo kašnu, která tam vznikla za druhé světové války. Ta však postupem času přestala být funkční, voda se vlivem dlouhotrvajícího sucha ztratila a vodotrysk, který na ní byl dodatečně zabudován, byl nakonec zcela zbytečný. Zastupitelé obce jsou toho názoru, že kašna k Petrovicům patří. Rozhodli se proto zainvestovat do nové. S fontánou, která zatraktivní náměstí a v parných letních dnech poslouží i k osvěžení chodců.
 
O tom, že bude nová kašna, se rozhodlo letos v létě. Celkem sedm architektonických návrhů bylo v červnu vystaveno ve vestibulu místního zámku a představeno veřejnosti s komentářem od tvůrců jednotlivých projektů. Proběhlo také orientační hlasování veřejnosti, ze kterého jako vítěz vzešel návrh od Ota Atelier s.r.o. Tento návrh také nakonec zvítězil a bude realizován s tím, že kašna bude na stejném místě jako je ta současná.

„Při hlasování o výběru návrhu se zastupitelstvo rozdělilo na dva stejně velké tábory. Sedm zastupitelů podporovalo můj konzervativní návrh, který upřednostňoval zachování tradičního vzhledu fontány s umístěním typických žulových balvanů, dalších sedm se přiklánělo k modernímu pojetí kašny s betonovým dnem ve třech úrovních z dílny OTA atelieru s.r.o.," uvedl starosta Petr Štěpánek.

„Těsnou většinou hlasů nakonec vyhrála varianta moderního pojetí. Jako spoluautor původního návrhu bych byl samozřejmě raději, kdybychom ctili ducha zažitého vzhledu kašny, musím ale respektovat většinové rozhodnutí zastupitelstva," dodal starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Policisté zveřejnili podrobnou statistiku trestných činů spáchaných na Příbramsku. 24. ledna 2020   (13:53) Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Termíny, kdy se v datu objevují stejná čísla, stále lákají snoubence. Letos tomu nebude jinak. 24. ledna 2020   (11:25) Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště. 24. ledna 2020   (08:51) I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně Podle odborníků se jedná o stavbu ojedinělou. V rámci celé České republiky se takovýchto staveb příliš mnoho nedochovalo 24. ledna 2020   (05:55) Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10) Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. 23. ledna 2020   (12:59) Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Záměna tohoto výrobku může vést zejména při hře malých dětí k odkusování drobných částí, k jejich vkládání do úst a následnému vdechnutí, spolknutí, resp. zablokování vnitřních dýchacích cest a ohrožení lidského zdraví. 23. ledna 2020   (12:06) Nepřehlédněte Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil U Kosovy Hory na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl vlak s autem. Kolize se obešla bez zranění. Auto skončilo po nárazu do vlaku mimo komunikaci. Železniční přejezd momentálně není průjezdný. 23. ledna 2020   (09:45) Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Plivala po lidech, urážela a mlátila hosty v restauracích. Nyní ženě hrozí desetiletý pobyt za mřížemi. 23. ledna 2020   (08:37)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz