14. 12. svátek má Lýdie

Petrovické náměstí se změní: Nová kašna bude moderní, bez typických žulových balvanů

27. listopadu 2019   (06:16)
Petrovické náměstí se změní: Nová kašna bude moderní, bez typických žulových balvanů

Při hlasování o vzhledu kašny se zastupitelstvo rozdělilo na dva stejně velké tábory, varianta moderního pojetí vyhrála těsnou většinou hlasů


Na Petrovickém náměstí byla vždy nějaká voda, ať už šlo o návesní louži, oplocenou požární nádrž nebo kašnu, která tam vznikla za druhé světové války. Ta však postupem času přestala být funkční, voda se vlivem dlouhotrvajícího sucha ztratila a vodotrysk, který na ní byl dodatečně zabudován, byl nakonec zcela zbytečný. Zastupitelé obce jsou toho názoru, že kašna k Petrovicům patří. Rozhodli se proto zainvestovat do nové. S fontánou, která zatraktivní náměstí a v parných letních dnech poslouží i k osvěžení chodců.
 
O tom, že bude nová kašna, se rozhodlo letos v létě. Celkem sedm architektonických návrhů bylo v červnu vystaveno ve vestibulu místního zámku a představeno veřejnosti s komentářem od tvůrců jednotlivých projektů. Proběhlo také orientační hlasování veřejnosti, ze kterého jako vítěz vzešel návrh od Ota Atelier s.r.o. Tento návrh také nakonec zvítězil a bude realizován s tím, že kašna bude na stejném místě jako je ta současná.

„Při hlasování o výběru návrhu se zastupitelstvo rozdělilo na dva stejně velké tábory. Sedm zastupitelů podporovalo můj konzervativní návrh, který upřednostňoval zachování tradičního vzhledu fontány s umístěním typických žulových balvanů, dalších sedm se přiklánělo k modernímu pojetí kašny s betonovým dnem ve třech úrovních z dílny OTA atelieru s.r.o.," uvedl starosta Petr Štěpánek.

„Těsnou většinou hlasů nakonec vyhrála varianta moderního pojetí. Jako spoluautor původního návrhu bych byl samozřejmě raději, kdybychom ctili ducha zažitého vzhledu kašny, musím ale respektovat většinové rozhodnutí zastupitelstva," dodal starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50) Flusárna se probrala ze tmy Flusárna se probrala ze tmy Ačkoliv je Flusárna frekventovanou spojnicí mezi starou Příbramí a sídlištěm, byla dlouhé roky zahalena tmou. To se změnilo instalací nového osvětlení. 14. prosince 2019   (07:38) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Hrozí poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a budovách. 13. prosince 2019   (19:24) U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti Záchranné složky vyjížděly dnes po patnácté hodině k dopravní nehodě, hasiči vyhodnotili havárii jako mimořádnou událost. 13. prosince 2019   (16:46) Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Svatá Lucie před Vánoci kontrolovala pořádnost hospodyněk. Pokud neměly naklizeno, tvrdě je potrestala 13. prosince 2019   (13:24) Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Při návštěvě areálu Nový rybník dbejte opatrnosti. 13. prosince 2019   (10:45) Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Komunitní lednice v Příbrami funguje již téměř rok a půl. Bez pomoci potravinové banky by však neplnila svůj účel 13. prosince 2019   (08:45) Adventní akce pokračují Adventní akce pokračují Další pozvánka v této předvánoční době zcela logicky směřuje ke stříbrné adventní neděli, kterou v Příbrami můžeme společně prožít na náměstí 17. listopadu. 13. prosince 2019   (06:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz