7. 12. svátek má Ambrož

Petrovické náměstí se změní: Nová kašna bude moderní, bez typických žulových balvanů

27. listopadu 2019   (06:16)
Petrovické náměstí se změní: Nová kašna bude moderní, bez typických žulových balvanů

Při hlasování o vzhledu kašny se zastupitelstvo rozdělilo na dva stejně velké tábory, varianta moderního pojetí vyhrála těsnou většinou hlasůNa Petrovickém náměstí byla vždy nějaká voda, ať už šlo o návesní louži, oplocenou požární nádrž nebo kašnu, která tam vznikla za druhé světové války. Ta však postupem času přestala být funkční, voda se vlivem dlouhotrvajícího sucha ztratila a vodotrysk, který na ní byl dodatečně zabudován, byl nakonec zcela zbytečný. Zastupitelé obce jsou toho názoru, že kašna k Petrovicům patří. Rozhodli se proto zainvestovat do nové. S fontánou, která zatraktivní náměstí a v parných letních dnech poslouží i k osvěžení chodců.
 
O tom, že bude nová kašna, se rozhodlo letos v létě. Celkem sedm architektonických návrhů bylo v červnu vystaveno ve vestibulu místního zámku a představeno veřejnosti s komentářem od tvůrců jednotlivých projektů. Proběhlo také orientační hlasování veřejnosti, ze kterého jako vítěz vzešel návrh od Ota Atelier s.r.o. Tento návrh také nakonec zvítězil a bude realizován s tím, že kašna bude na stejném místě jako je ta současná.

„Při hlasování o výběru návrhu se zastupitelstvo rozdělilo na dva stejně velké tábory. Sedm zastupitelů podporovalo můj konzervativní návrh, který upřednostňoval zachování tradičního vzhledu fontány s umístěním typických žulových balvanů, dalších sedm se přiklánělo k modernímu pojetí kašny s betonovým dnem ve třech úrovních z dílny OTA atelieru s.r.o.," uvedl starosta Petr Štěpánek.

„Těsnou většinou hlasů nakonec vyhrála varianta moderního pojetí. Jako spoluautor původního návrhu bych byl samozřejmě raději, kdybychom ctili ducha zažitého vzhledu kašny, musím ale respektovat většinové rozhodnutí zastupitelstva," dodal starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: mir

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz