23. 10. svátek má Teodor
Pěší zóna v Pražské se dočkala výsuvných sloupků. Opatření vítají záchranáři

24. června 2020   (10:17)
Pěší zóna v Pražské se dočkala výsuvných sloupků. Opatření vítají záchranáři
foto: pribram.cz

Akustické detektory sirén zpřístupní okamžitý vjezd záchranných složek do pěší zóny.


Pražská ulice v Příbrami se potýkala s neukázněnými řidiči, kteří do pěší zóny zajížděli především o víkendech. Lidé procházející touto nákupní třídou byli často nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly, která nejen že narušovala ráz této ulice, ale komplikovala lidem přístup k obchodům.

Město Příbram z tohoto důvodu přistoupilo k instalaci dvou výsuvných sloupků, které jsou již umístěny na Václavském náměstí v horní části ulice a u výjezdu na náměstí T. G. Masaryka.
„Jako problém nevidím noční či večerní vjezd vozidel do Pražské. Hlavní potíží je to, že v sobotním či nedělním dopoledni tam parkují auta i po desáté hodině a komplikují pohyb chodců, jejich přístup do obchodů. Pražská opravdu není místo k parkování a obzvláště ne v sobotu dopoledne, kdy jsou obchody otevřené a ulicí se pohybují lidé,“ uvedl starosta města Mgr. Jan Konvalinka.
„Na sociálních sítích jsme se mohli dozvědět, jak špatně a amatérsky jsou sloupky umístěny. Kdyby se lidé více zajímali o danou problematiku, možná by nevznikly příspěvky s tolika faktickými chybami. Předně, umístění sloupků bylo značně limitováno množstvím inženýrských sítí, kterými je Pražská ulice doslova prošpikována. Při umísťování sloupků šlo doslova o každý milimetr. V projektu se počítá také s dodatečným umístěním městského mobiliáře, např. betonových květníků, které budou sloužit zároveň jako zábrana proti objíždění sloupků,“ řekl Konvalinka.

Záchranné složky se do pěší zóny dostanou bez zdržení
Akustické detektory sirén zpřístupní okamžitý vjezd záchranných složek do pěší zóny. „Právě složky IZS v minulosti opakovaně kritizovaly systém uzamykání ulice řetězy, který považovaly přímo za nebezpečný. Vzpomeňme na událost, při které došlo ke smrtelnému zranění chodce couvajícím vozidlem v Pražské ulici, kdy měli záchranáři velké problémy se na místo včas dostat,“ dodal Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz