5. 8. svátek má Kristián
Pěší zóna v Pražské se dočkala výsuvných sloupků. Opatření vítají záchranáři

24. června 2020   (10:17)
Pěší zóna v Pražské se dočkala výsuvných sloupků. Opatření vítají záchranáři
foto: pribram.cz

Akustické detektory sirén zpřístupní okamžitý vjezd záchranných složek do pěší zóny.


Pražská ulice v Příbrami se potýkala s neukázněnými řidiči, kteří do pěší zóny zajížděli především o víkendech. Lidé procházející touto nákupní třídou byli často nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly, která nejen že narušovala ráz této ulice, ale komplikovala lidem přístup k obchodům.

Město Příbram z tohoto důvodu přistoupilo k instalaci dvou výsuvných sloupků, které jsou již umístěny na Václavském náměstí v horní části ulice a u výjezdu na náměstí T. G. Masaryka.
„Jako problém nevidím noční či večerní vjezd vozidel do Pražské. Hlavní potíží je to, že v sobotním či nedělním dopoledni tam parkují auta i po desáté hodině a komplikují pohyb chodců, jejich přístup do obchodů. Pražská opravdu není místo k parkování a obzvláště ne v sobotu dopoledne, kdy jsou obchody otevřené a ulicí se pohybují lidé,“ uvedl starosta města Mgr. Jan Konvalinka.
„Na sociálních sítích jsme se mohli dozvědět, jak špatně a amatérsky jsou sloupky umístěny. Kdyby se lidé více zajímali o danou problematiku, možná by nevznikly příspěvky s tolika faktickými chybami. Předně, umístění sloupků bylo značně limitováno množstvím inženýrských sítí, kterými je Pražská ulice doslova prošpikována. Při umísťování sloupků šlo doslova o každý milimetr. V projektu se počítá také s dodatečným umístěním městského mobiliáře, např. betonových květníků, které budou sloužit zároveň jako zábrana proti objíždění sloupků,“ řekl Konvalinka.

Záchranné složky se do pěší zóny dostanou bez zdržení
Akustické detektory sirén zpřístupní okamžitý vjezd záchranných složek do pěší zóny. „Právě složky IZS v minulosti opakovaně kritizovaly systém uzamykání ulice řetězy, který považovaly přímo za nebezpečný. Vzpomeňme na událost, při které došlo ke smrtelnému zranění chodce couvajícím vozidlem v Pražské ulici, kdy měli záchranáři velké problémy se na místo včas dostat,“ dodal Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma sídlí v Příbrami a má pobočky v Plzni, Benešově, na Slovensku a na Kubě. Působí … S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové V expozici Měkká aréna v Galerii Františka Drtikola najdete nová virtuální díla. Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši O víkendu 6. až 8. srpna se psí závodníci spolu se svými majiteli poměří ve třech … Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Maximum Perseid bude v noci z 12. na 13. srpna. Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Volby se uskuteční 8. a 9. října. Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na vyjádření … Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Ve fanzóně se mohou fanoušci těšit na skákací hrady, Chill zónu, ale i beerjet, který … Agility psí park byl otevřen veřejnosti Agility psí park byl otevřen veřejnosti Od pondělí 2. srpna je v Příbrami otevřeno druhé psí hřiště s agility prvky, které … Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Druhý zraněný byl propuštěn do domácího ošetřování.
Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Příbramští kriminalisté řeší případ, který se stal v noci z neděle na pondělí v … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz