7. 12. svátek má Ambrož

Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně?

Nepřehlédněte
23. října 2019   (19:13)
Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně?
foto: pribram.cz

Zástupci obchodního domu Tesco odmítají odpovídat na dotazy redakce.Koncem předminulého týdne došlo v prostorách obchodního domu Tesco v Příbrami k pozdvižení. Při vybalování banánů mělo čekat na zaměstnance nemilé překvapení. Kromě banánů byl v krabici i exotický pavouk, kterého řetězci dovezl externí dodavatel z Mosambiku.

„Našimi zaměstnanci byl pavouk nalezen ve skladu, nebyl na prodejní ploše, uvedla Markéta Mojžíšová z oddělení pro komunikaci s médii. Dle jejích slov se měl pavouk skrývat v banánech. Vedení Tesca dále redakci sdělilo, že nedošlo k újmě na zdraví žádného zaměstnance. Díky pečlivým kontrolám se nemůže podobné zvíře dostat až na prodejní pulty.
 
To však zcela dementuje zákaznice, která měla uvedeného pavouka vyfotografovat. „Vyjádření Tesca k celému případu mě pobavilo, protože já mám trochu jinou verzi příběhu o zatoulanému pavoučkovi. Fotografii jsem pořídila já při svém nákupu banánů. Poté, co jsem upozornila vedení obchodu, byl pavouk dle jejich zavedených standardů odstraněn z prodejny,“ sdělila v dopise, který společně s fotografií obdržela redakce pribram.cz. Dále uvedla, že pavouk byl na prodejně, nikoliv ve skladu. „Jedině, že by ti pavouci byli dva,“ dodala.
 
Kontaktovali jsme opět tiskový odbor společnosti, bohužel bez úspěchu. Zaměstnanci Tesca přestali zvedat telefony, na SMS zprávy či emaily neodpovídají. Důvod necháme na uvážení čtenářů.

O jaký druh pavouka se jednalo?
Zaměstnanec katedry zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, proděkan Prof. RNDr. Petr Horák, Ph.D konstatoval, že se jedná s největší pravděpodobností o pavouka z čeledi Sparassidae (maloočkovití) nebo Ctenidae (palovčíkovití). Obě skupiny se v této oblasti vyskytují a jsou mezi nimi druhy žijící na vegetaci, tedy i na banánech. „V případě palovčíků se jedná o druhy s vyšší toxicitou pro člověka,“ uvedl.
 
„Pokud by bylo možné zvíře doručit k nám na fakultu, jistě by se určení povedlo přesněji,“ dodal Petr Horák. To se však bohužel nestane, protože obchodní dům Tesco má zcela jiná pravidla při odchytu cizokrajných zvířat. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: top

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz