13. 11. svátek má Tibor

Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně?

Nepřehlédněte
23. října 2019   (19:13)
Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně?

Zástupci obchodního domu Tesco odmítají odpovídat na dotazy redakce.


Koncem předminulého týdne došlo v prostorách obchodního domu Tesco v Příbrami k pozdvižení. Při vybalování banánů mělo čekat na zaměstnance nemilé překvapení. Kromě banánů byl v krabici i exotický pavouk, kterého řetězci dovezl externí dodavatel z Mosambiku.

„Našimi zaměstnanci byl pavouk nalezen ve skladu, nebyl na prodejní ploše, uvedla Markéta Mojžíšová z oddělení pro komunikaci s médii. Dle jejích slov se měl pavouk skrývat v banánech. Vedení Tesca dále redakci sdělilo, že nedošlo k újmě na zdraví žádného zaměstnance. Díky pečlivým kontrolám se nemůže podobné zvíře dostat až na prodejní pulty.
 
To však zcela dementuje zákaznice, která měla uvedeného pavouka vyfotografovat. „Vyjádření Tesca k celému případu mě pobavilo, protože já mám trochu jinou verzi příběhu o zatoulanému pavoučkovi. Fotografii jsem pořídila já při svém nákupu banánů. Poté, co jsem upozornila vedení obchodu, byl pavouk dle jejich zavedených standardů odstraněn z prodejny,“ sdělila v dopise, který společně s fotografií obdržela redakce pribram.cz. Dále uvedla, že pavouk byl na prodejně, nikoliv ve skladu. „Jedině, že by ti pavouci byli dva,“ dodala.
 
Kontaktovali jsme opět tiskový odbor společnosti, bohužel bez úspěchu. Zaměstnanci Tesca přestali zvedat telefony, na SMS zprávy či emaily neodpovídají. Důvod necháme na uvážení čtenářů.

O jaký druh pavouka se jednalo?
Zaměstnanec katedry zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, proděkan Prof. RNDr. Petr Horák, Ph.D konstatoval, že se jedná s největší pravděpodobností o pavouka z čeledi Sparassidae (maloočkovití) nebo Ctenidae (palovčíkovití). Obě skupiny se v této oblasti vyskytují a jsou mezi nimi druhy žijící na vegetaci, tedy i na banánech. „V případě palovčíků se jedná o druhy s vyšší toxicitou pro člověka,“ uvedl.
 
„Pokud by bylo možné zvíře doručit k nám na fakultu, jistě by se určení povedlo přesněji,“ dodal Petr Horák. To se však bohužel nestane, protože obchodní dům Tesco má zcela jiná pravidla při odchytu cizokrajných zvířat. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: čtenářka

autor: topDalší články

Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Oxid uhelnatý je bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu a je přítomen prakticky u každého hoření. Má na svědomí více úmrtí než všechny ostatní intoxikace dohromady. 13. listopadu 2019   (15:00) Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Výstraha trvá až do čtvrtečních dopoledních hodin 13. listopadu 2019   (12:51) Historik: Revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale dělníci Historik: Revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale dělníci Listopadovou revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale paradoxně dělníci. Tehdejší příbramští vysokoškoláci se podíleli na revolučních událostech v Praze, a tak se hlavními aktéry dění v Příbrami stali mladí dělníci a horníci, řekl historik a autor výstavy o listopadu 1989 na Příbramsku Josef Velfl. 13. listopadu 2019   (10:19) Na Příbramsku byl zaznamenán vzestup respiračních onemocnění Na Příbramsku byl zaznamenán vzestup respiračních onemocnění Nejvíce postiženou věkovou skupinou jsou děti do 5 let věku. 13. listopadu 2019   (08:37) Příbramská radnice chce regulovat reklamu v ulicích Příbramská radnice chce regulovat reklamu v ulicích Do boje s vizuálním smogem město vyrazí v lednu 2020 13. listopadu 2019   (06:23) Svatý Martin dorazil do Příbrami. Děti dostaly hromadu sněhu Svatý Martin dorazil do Příbrami. Děti dostaly hromadu sněhu Příbramský svatomartinský průvod je jedním z největších lampionových průvodů pod hřebeny Brd 12. listopadu 2019   (20:19) Pyrotechnická očista v Brdech: Škála nalezené munice je pestrá Pyrotechnická očista v Brdech: Škála nalezené munice je pestrá Prostor bývalého Vojenského újezdu Brdy se k vojenským účelům využíval již od roku 1926. Ještě je potřeba vyčistit zhruba 2400 hektarů lesa 12. listopadu 2019   (17:25) Dobříšský radní navrhl odejmout čestné občanství Klementu Gottwaldovi Dobříšský radní navrhl odejmout čestné občanství Klementu Gottwaldovi Čestné občanství prvnímu komunistickému prezidentovi, za jehož vlády bylo vyneseno přes 230 rozsudků smrti, odejmuli například v Úvalech, Domažlicích a Vyškově 12. listopadu 2019   (15:55) Příbram si připomene třicáté výročí Sametové revoluce Příbram si připomene třicáté výročí Sametové revoluce Součástí vzpomínkového odpoledne bude například výstava fotek, které připomenou 17. listopad 1989 v našem městě. Připraveny budou retro vozy, na pódiu vystoupí Michal Ambrož a Hudba Praha 12. listopadu 2019   (13:24) Nenapravitelný zloděj. Kradl jen pár hodin poté, co ho propustili z vězení Nenapravitelný zloděj. Kradl jen pár hodin poté, co ho propustili z vězení V letních měsících byl propuštěn z výkonu trestu ve věznici a ještě ten den zavítal na Dobříš, kde se vloupal do zaparkovaného vozidla 12. listopadu 2019   (10:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz