24. 1. svátek má Milena

Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně?

Nepřehlédněte
23. října 2019   (19:13)
Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně?

Zástupci obchodního domu Tesco odmítají odpovídat na dotazy redakce.


Koncem předminulého týdne došlo v prostorách obchodního domu Tesco v Příbrami k pozdvižení. Při vybalování banánů mělo čekat na zaměstnance nemilé překvapení. Kromě banánů byl v krabici i exotický pavouk, kterého řetězci dovezl externí dodavatel z Mosambiku.

„Našimi zaměstnanci byl pavouk nalezen ve skladu, nebyl na prodejní ploše, uvedla Markéta Mojžíšová z oddělení pro komunikaci s médii. Dle jejích slov se měl pavouk skrývat v banánech. Vedení Tesca dále redakci sdělilo, že nedošlo k újmě na zdraví žádného zaměstnance. Díky pečlivým kontrolám se nemůže podobné zvíře dostat až na prodejní pulty.
 
To však zcela dementuje zákaznice, která měla uvedeného pavouka vyfotografovat. „Vyjádření Tesca k celému případu mě pobavilo, protože já mám trochu jinou verzi příběhu o zatoulanému pavoučkovi. Fotografii jsem pořídila já při svém nákupu banánů. Poté, co jsem upozornila vedení obchodu, byl pavouk dle jejich zavedených standardů odstraněn z prodejny,“ sdělila v dopise, který společně s fotografií obdržela redakce pribram.cz. Dále uvedla, že pavouk byl na prodejně, nikoliv ve skladu. „Jedině, že by ti pavouci byli dva,“ dodala.
 
Kontaktovali jsme opět tiskový odbor společnosti, bohužel bez úspěchu. Zaměstnanci Tesca přestali zvedat telefony, na SMS zprávy či emaily neodpovídají. Důvod necháme na uvážení čtenářů.

O jaký druh pavouka se jednalo?
Zaměstnanec katedry zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, proděkan Prof. RNDr. Petr Horák, Ph.D konstatoval, že se jedná s největší pravděpodobností o pavouka z čeledi Sparassidae (maloočkovití) nebo Ctenidae (palovčíkovití). Obě skupiny se v této oblasti vyskytují a jsou mezi nimi druhy žijící na vegetaci, tedy i na banánech. „V případě palovčíků se jedná o druhy s vyšší toxicitou pro člověka,“ uvedl.
 
„Pokud by bylo možné zvíře doručit k nám na fakultu, jistě by se určení povedlo přesněji,“ dodal Petr Horák. To se však bohužel nestane, protože obchodní dům Tesco má zcela jiná pravidla při odchytu cizokrajných zvířat. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: čtenářka

autor: topDalší články

Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Policisté zveřejnili podrobnou statistiku trestných činů spáchaných na Příbramsku. 24. ledna 2020   (13:53) Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Termíny, kdy se v datu objevují stejná čísla, stále lákají snoubence. Letos tomu nebude jinak. 24. ledna 2020   (11:25) Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště. 24. ledna 2020   (08:51) I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně Podle odborníků se jedná o stavbu ojedinělou. V rámci celé České republiky se takovýchto staveb příliš mnoho nedochovalo 24. ledna 2020   (05:55) Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10) Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. 23. ledna 2020   (12:59) Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Záměna tohoto výrobku může vést zejména při hře malých dětí k odkusování drobných částí, k jejich vkládání do úst a následnému vdechnutí, spolknutí, resp. zablokování vnitřních dýchacích cest a ohrožení lidského zdraví. 23. ledna 2020   (12:06) Nepřehlédněte Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil U Kosovy Hory na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl vlak s autem. Kolize se obešla bez zranění. Auto skončilo po nárazu do vlaku mimo komunikaci. Železniční přejezd momentálně není průjezdný. 23. ledna 2020   (09:45) Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Plivala po lidech, urážela a mlátila hosty v restauracích. Nyní ženě hrozí desetiletý pobyt za mřížemi. 23. ledna 2020   (08:37)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz