13. 8. svátek má Alena
Páska přestřižena. Nové autobusy mohou sloužit veřejnosti

19. listopadu 2019   (15:23)
Páska přestřižena. Nové autobusy mohou sloužit veřejnosti

V úterý 19. listopadu 2019 představila společnost Arriva Střední Čechy na příbramském autobusovém nádraží nové městské autobusy značky Mercedes.


Společnost Arriva, která se jako jediná přihlásila do výběrového řízení, bude opět provozovat MHD v Příbrami. Smlouva s dopravcem je uzavřena na deset let s tím, že její platnost začíná od 1. prosince 2019. Podle informací Městského úřadu Příbram jsou velkou změnou nové smluvní podmínky, které městu a cestujícím zajistí větší komfort.

Na autobusovém nádraží došlo v dopoledních hodinách k slavnostnímu představení nových autobusů. Akce se zúčastnili jak zástupci města, tak představitelé Arrivy. Jako první si vzal slovo starosta města Jan Konvalinka. V úvodu ocenil další spolupráci s dopravní společností a popřál řidičům mnoho šťastných kilometrů. „Věřím, že nové autobusy budou přinášet cestujícím lepší pohodlí při cestě do zaměstnání nebo škol.“

Generální ředitel Arriva Transport Česká republika Daniel Adamka uvedl, že společnost v letošním roce investovala více než dvě miliardy korun do obnovy vozového parku. „Do Příbrami, která je pro nás srdeční záležitostí, jsme dodali čtrnáct nových autobusů. Snažíme se ale zajistit pohodlí i cestujícím v meziměstské dopravě,“ řekl.

Díky nově uzavřenému kontraktu se ve městě již nebudeme setkávat s autobusy, které již nemohou jezdit v jiných středočeských městech. „Ve smlouvě má město Příbram podmínku, že průměrné stáří autobusu nepřesáhne hranici sedmi let. Ve městě se navíc dočkáme zcela nových autobusů značky Mercedes, které budou v jednotné barevné linii a označené znakem města,“ uvedl ke stavu vozového parku místostarosta Martin Buršík.
 
Na základě nyní končící smlouvy nemělo město žádné možnosti, jak dopravce ohlídat. „Nová smlouva nám například umožňuje sankce za zdržení spoje – pro příklad za zpoždění spoje od 10 minut můžeme pokutovat částkou 500 korun, při zpoždění o 30 minut 1 000 korun a v případě, že se spoj zdrží o více než hodinu, můžeme dopravci udělit pokutu 5 000 korun. Obdobných podmínek je ve smlouvě celá řada,“ dodal Martin Buršík.

Nové autobusy jsou klimatizované a označené logem města. Vybaveny jsou jednotným informačním systémem a kromě hlášení zastávek uvidí cestující na LCD panelu trasu spoje i další informace k němu. S výjezdem nových vozů se změní od 1. prosince drobně jízdní řády. Upraven bude provoz o vánočních svátcích a zanikne linka s označením 9A, která měla jen dva ranní spoje z autobusového nádraží do zastávky Pekárny.

Za volanty autobusů MHD v Příbrami se střídá 37 řidičů, z toho čtyři ženy. Městská doprava má 98 zastávek, v provozu je na 19 linkách přes pět stovek spojů.
Společnost Arriva, která se jako jediná …


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, jap

Další články

Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují každoročně, loni při ní v rámci celé republiky zkontrolovaly na 7500 aut a zjistily na 3200 přestupků. 12. srpna 2020   (18:05) Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Doprava na silnici I/4 byla částečně omezena. 12. srpna 2020   (15:26) Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI U třiceti procent odebraných vzorků zmrzlin byly bakterie typu salmonel. 12. srpna 2020   (14:20) V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Policisté i kriminalisté z Písecka a Příbramska spolupracovali na objasnění případů majetkové trestné činnosti. Skupina tří mužů měla krást a škodit opakovaně ve firmách v Tochovicích a v obcích Lety a Chrást. 12. srpna 2020   (11:44) Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Oproti loňsku se průměrná doba zvedla o 16 minut. 12. srpna 2020   (11:36) Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21)
Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz