14. 12. svátek má Lýdie

Páska přestřižena. Nové autobusy mohou sloužit veřejnosti

19. listopadu 2019   (15:23)
Páska přestřižena. Nové autobusy mohou sloužit veřejnosti

V úterý 19. listopadu 2019 představila společnost Arriva Střední Čechy na příbramském autobusovém nádraží nové městské autobusy značky Mercedes.


Společnost Arriva, která se jako jediná přihlásila do výběrového řízení, bude opět provozovat MHD v Příbrami. Smlouva s dopravcem je uzavřena na deset let s tím, že její platnost začíná od 1. prosince 2019. Podle informací Městského úřadu Příbram jsou velkou změnou nové smluvní podmínky, které městu a cestujícím zajistí větší komfort.

Na autobusovém nádraží došlo v dopoledních hodinách k slavnostnímu představení nových autobusů. Akce se zúčastnili jak zástupci města, tak představitelé Arrivy. Jako první si vzal slovo starosta města Jan Konvalinka. V úvodu ocenil další spolupráci s dopravní společností a popřál řidičům mnoho šťastných kilometrů. „Věřím, že nové autobusy budou přinášet cestujícím lepší pohodlí při cestě do zaměstnání nebo škol.“

Generální ředitel Arriva Transport Česká republika Daniel Adamka uvedl, že společnost v letošním roce investovala více než dvě miliardy korun do obnovy vozového parku. „Do Příbrami, která je pro nás srdeční záležitostí, jsme dodali čtrnáct nových autobusů. Snažíme se ale zajistit pohodlí i cestujícím v meziměstské dopravě,“ řekl.

Díky nově uzavřenému kontraktu se ve městě již nebudeme setkávat s autobusy, které již nemohou jezdit v jiných středočeských městech. „Ve smlouvě má město Příbram podmínku, že průměrné stáří autobusu nepřesáhne hranici sedmi let. Ve městě se navíc dočkáme zcela nových autobusů značky Mercedes, které budou v jednotné barevné linii a označené znakem města,“ uvedl ke stavu vozového parku místostarosta Martin Buršík.
 
Na základě nyní končící smlouvy nemělo město žádné možnosti, jak dopravce ohlídat. „Nová smlouva nám například umožňuje sankce za zdržení spoje – pro příklad za zpoždění spoje od 10 minut můžeme pokutovat částkou 500 korun, při zpoždění o 30 minut 1 000 korun a v případě, že se spoj zdrží o více než hodinu, můžeme dopravci udělit pokutu 5 000 korun. Obdobných podmínek je ve smlouvě celá řada,“ dodal Martin Buršík.

Nové autobusy jsou klimatizované a označené logem města. Vybaveny jsou jednotným informačním systémem a kromě hlášení zastávek uvidí cestující na LCD panelu trasu spoje i další informace k němu. S výjezdem nových vozů se změní od 1. prosince drobně jízdní řády. Upraven bude provoz o vánočních svátcích a zanikne linka s označením 9A, která měla jen dva ranní spoje z autobusového nádraží do zastávky Pekárny.

Za volanty autobusů MHD v Příbrami se střídá 37 řidičů, z toho čtyři ženy. Městská doprava má 98 zastávek, v provozu je na 19 linkách přes pět stovek spojů.

Společnost Arriva, která se jako jediná …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50) Flusárna se probrala ze tmy Flusárna se probrala ze tmy Ačkoliv je Flusárna frekventovanou spojnicí mezi starou Příbramí a sídlištěm, byla dlouhé roky zahalena tmou. To se změnilo instalací nového osvětlení. 14. prosince 2019   (07:38) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Hrozí poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a budovách. 13. prosince 2019   (19:24) U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti Záchranné složky vyjížděly dnes po patnácté hodině k dopravní nehodě, hasiči vyhodnotili havárii jako mimořádnou událost. 13. prosince 2019   (16:46) Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Svatá Lucie před Vánoci kontrolovala pořádnost hospodyněk. Pokud neměly naklizeno, tvrdě je potrestala 13. prosince 2019   (13:24) Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Při návštěvě areálu Nový rybník dbejte opatrnosti. 13. prosince 2019   (10:45) Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Komunitní lednice v Příbrami funguje již téměř rok a půl. Bez pomoci potravinové banky by však neplnila svůj účel 13. prosince 2019   (08:45) Adventní akce pokračují Adventní akce pokračují Další pozvánka v této předvánoční době zcela logicky směřuje ke stříbrné adventní neděli, kterou v Příbrami můžeme společně prožít na náměstí 17. listopadu. 13. prosince 2019   (06:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz