22. 4. svátek má Evžénie

Parkování na Drkolnově: Koncem srpna dojde k setkání města s občany přímo na místě

10. srpna 2018   (06:42)
Parkování na Drkolnově: Koncem srpna dojde k setkání města s občany přímo na místě

Pohled na auta zaparkované před domy, je už jen pouhou vzpomínkou.


Obyvatelé ulic Slunná, Šachetní a Drkolnovská si už několik týdnů zvykají na nový režim parkování. Kvůli možnému průjezdu hasičskou technikou se zde změnil parkovací režim, kdy je v celé oblasti zákaz stání mimo vyznačená parkovací stání. Oproti dřívějším zvyklostem se počet parkovacích míst snížil, městská policie také začala pokutovat řidiče, kteří auta nechávají tam, kde bylo zakázané i zastavení. Podle vedení města se v průběhu letních prázdnin má jednat pouze o zkušební provoz tohoto režimu.

Situaci by mělo pomoci otevření dvou nových parkovišť u hřbitova a čerpací stanice. Ty jsou ale pro mnoho tamějších obyvatel příliš vzdálené od domu. Změny v parkování tak vyvolaly mezi místními i na sociálních sítích vlnu nevole a mnoho zdejších řidičů vymýšlelo možnosti, kde vytvořit nová parkovací místa a jak celou situaci co nejlépe vyřešit. Svoje návrhy budou moci projednat přímo s vedením města na konci srpna, kdy se přímo na místě uskuteční setkání obou stran.

„Koncem srpna se v této záležitosti uskuteční veřejné setkání vedení města a občanů přímo na sídlišti. V průběhu tohoto týdne budu posílat novinářům pozvánku s podrobnostmi,“ sdělila našemu portálu tisková mluvčí města Pavlína Svobodová.

Parkování je problémem prakticky ve všech lokalitách v Příbrami. Je to zapříčiněné především velkým množstvím osobních vozů, se kterým se v době projektování domů a sídlišť nepočítalo.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: pribram.cz

autor: MRDalší články

Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚ Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Poplatek za zábor veřejného prostranství se několikanásobně zvýšil. 21. dubna 2019   (09:23) České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší Loňské sucho se výrazně podepsalo na sklizni 21. dubna 2019   (07:07) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Ukázky tradičních velikonočních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. To vše je k vidění ve Vysokém Chlumci. 20. dubna 2019   (19:47) Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů. 20. dubna 2019   (16:24) Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Projekt byl vysoutěžen za 53 milionů korun. 20. dubna 2019   (13:50) ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka Už tuto neděli 21. dubna, na Boží hod Velikonoční, se koná jeden z velmi očekávaných zápasů jara. Do hornické Příbrami dorazí Viktorka Plzeň, která je jedním z hlavních aspirantů na titul. Pro děti je připravena velikonoční nadílka 20. dubna 2019   (11:08) Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Hasiči likvidují uniklé provozní kapaliny 20. dubna 2019   (09:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz