Parkovací dům v Příbrami se otevře příští rok na jaře, bude v něm stálá služba
24. května 2023 (14:14)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Parkovací dům vzniká od února na parkovišti ve spodní části autobusového nádraží. Zakázku získala společnost Metrostav, náklady jsou téměř 104 milionů korun.
Nový parkovací dům v Příbrami se otevře příští rok na jaře, proti původním plánům v něm bude stálá služba. Radnice se inspirovala v Berouně, kde se obsluha v tamním parkovacím domě osvědčila. Projekt příbramského parkovacího domu bylo nutné upravit, aby uvnitř mohla být místnost pro obsluhu a zároveň zůstal zachován počet 176 parkovacích míst, řekl dnes novinářům první místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO).
"Rozhodně budeme chtít, aby tam byla stálá služba. To je důležitý moment z hlediska provozu a bezpečnosti. A také budeme chtít dům vybavit kamerovým systémem," uvedl Karpíšek. V Berouně byl podle něj parkovací dům původně také bez obsluhy a město řešilo problémy s vandalismem. "U nás je navíc parkovací dům na odlehlém místě. Proto ho musíme vybavit stálou obsluhou," dodal místostarosta.
Parkovací dům vzniká od února na parkovišti ve spodní části autobusového nádraží. Zakázku získala společnost Metrostav, náklady jsou téměř 104 milionů korun. Původně měla být stavba hotová příští rok v lednu, nakonec to ale bude o něco později. Podle Karpíška jsou nutné vícepráce. Kromě místnosti pro obsluhu vznikne na parkovišti nabíjecí stanice pro elektromobily. Stavbaři se také potýkali s nestabilním podložím. Betonové piloty museli kvůli měkkému podloží zarážet hlouběji, než předpokládali. Problém však už je podle místostarosty vyřešen.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeský kraj a Praha připraví soutěž na železniční dopravce za 60 mld.
•Motorkář u obce Obory zřejmě nedal přednost autu na hlavní silnici, do nemocnice ho přepravil vrtulník
•V Březnici srazila motorkářka ženu na přechodu pro chodce
Další články
Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu
Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. …
AKTUÁLNĚ
Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena
Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na …
FOTO
Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma
V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník
V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě …
AKTUALIZOVÁNO
Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny
V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může …
AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje
Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají …
SPORT
Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat?
Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví
Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení …
AKTUÁLNĚ
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE




