1. 3. svátek má Bedřich




Parkovací dům nabízí víkend za čtyřicet korun denně a levně roční předplatné

23. května 2025   (07:00)
Parkovací dům nabízí víkend za čtyřicet korun denně a levně roční předplatné
foto: Parkovací dům v Příbrami. / Petra Bálková

Parkování v parkovacím domě U Nádraží nabízí dostupné možnosti jak pro krátkodobé, tak dlouhodobé stání. Řidiči mohou využít kamerový dohled i trvale přítomnou obsluhu. Jaké jsou ceny?


Zájemci o předplacené parkování si mohou objednat kartu prostřednictvím Technických služeb města Příbrami, buď osobně na pokladně, nebo online.

Víkendy (sobota 6:00 až pondělí 5:59) jsou v parkovacím domě cenově dostupnější. Parkovné je nastaveno na 10 Kč/hod., přičemž maximální částka za celý den činí 40 Kč.

„Parkování v parkovacím domě je cenově dostupné nejen krátkodobě a o víkendech, ale zejména dlouhodobě. Při předplatném na celý rok vychází denní parkování na 27,40 Kč, přičemž před domem staví MHD a parkujete pod střechou s obsluhou,“ říká místostarosta Vladimír Karpíšek (ANO).

Na venkovním parkovišti proti finančnímu úřadu mohou řidiči nově využít první půlhodinu zdarma. I zde ale platí povinnost zaregistrovat se v parkovacím automatu, aby bylo jasné, od kdy běží čas parkování. „Přestože je půlhodina zdarma, je nutné se v místním parkovacím automatu zaregistrovat,“ doplňuje Karpíšek.

Tato úprava pomůže zejména těm, kteří potřebují rychlé vyřízení úředních záležitostí nebo krátkodobé zastavení v této části města.

Parkovací dům, který vznikl na parkovišti u autobusového nádraží má kapacitu 176 míst pro auta a 99 stání pro kola. Stavba vyšla téměř na 110 milionů korun.
Víkendy (sobota 6:00 až pondělí 5:59) jsou v …
foto: Parkoviště. / Petra Bálková

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková








Související


Další články

Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Lyžařské areály na Příbramsku hlásí stále dostatek sněhu a plánují provoz minimálně do … SPORT Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbram se letos výrazně zapíše do mapy české kultury. Divadlo A. Dvořáka Příbram se … KULTURA Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama na kasino umístěná v těsné blízkosti příbramského aquaparku vzbudila mezi … AKTUÁLNĚ Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA
Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz