Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické
2. prosince 2021 (06:39)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat legraci.
Déle, než tři týdny čekají řidiči na opravu semaforů v Žežické ulici v Příbrami. K jejich závadě došlo po dopravní nehodě dvou vozidel, z nichž jedno poškodilo sloup semaforu. Od té doby zde dochází téměř každý den k nějaké dopravní kolizi. Někdy se v případě menších materiálních škod řidiči dohodnou a sepíší záznam o nehodě, při větších střetech zasahují záchranné složky. Starosta města Jan Konvalinka ve svém vyjádření vysvětlil důvody, proč semafory nefungují, zmínil i termín opravy.
„Náhradní sloup jsme objednali prakticky okamžitě po nehodě, ale nikdo ho neměl skladem a dodací lhůta je šest týdnů,“ napsal ve svém vyjádření starosta, podle kterého by mělo dojít k nápravě asi za deset dnů. „Zkoušíme kontaktovat okolní města, zda by nám stejný sloup někdo rychleji nedaroval výměnou za nový, na který čekáme,“ vysvětlil. Na otázku, proč nemá město náhradní, odpověděl, že je v Příbrami více druhů sloupů a že nejběžnější typy do budoucna objedná a uskladní.
Někteří řidiči se z preventivních důvodů tomuto místu vyhýbají a raději zvolí delší objízdnou trasu. Jiní navrhují v místě vybudovat kruhový objezd. Další zase upozorňují, že je křižovatka přehledná a stačí znát pravidla silničního provozu. „To snad není možné, vždyť je to úplně jednoduchá křižovatka,“ okomentovala na Facebooku jedna z diskutujících.
Někteří přispěvatelé však vzali celou situaci s humorem. „Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis,“ zněl další z komentářů. Další zase nabádal na místo instalovat webkameru. „Koupil bych si k tomu popcorn a colu,“ napsal. Další z diskutérů uvedl, že si zde brzy z nabouraných vozů složí nové auto.
Humor neztratili další přispěvatelé. „Udělal bych z parkoviště vrakáč, než se semafory opraví, byl by plný,“ uvedl další diskutér. „Z křižovatky se asi stane adventní kalendář. Každý den místo čokolády jedna nehoda,“ přispěla se svým komentářem další diskutující. Další muž v komentářích apeloval na řidiče, aby dávali v křižovatce větší pozor. „Hlavně bacha na semafory nebo budeme čekat na nové další půl roku,“ napsal.
Někteří diskutující však situaci berou ještě s větším nadhledem. „Už jsem se bála, že přijdu o dnešní díl křižovatky,“ napsala Petra. „Škoda, že už je venku zima. Na zahrádce v blízké restauraci bychom mohli uzavírat sázky a vše sledovat on-line,“ přispěl svým komentářem Petr. Ve svém příspěvku zmínila Ilona, že to není úplně špatný nápad. „Třeba některá ze sázkových kanceláří vyslyší naše přání a vypíše zajímavý kurz,“ dodala s tím, že pak budou mít někteří sázející bohatého Ježíška.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek?
ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám
Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. …
Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně
Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u …
AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami
Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 …
AKTUÁLNĚ
Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů
Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945
Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K …
HISTORIE
Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu
Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející …
FOTOGALERIE
Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu
U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů …
AKTUALIZOVÁNO
Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci
V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno …
AKTUÁLNĚ
Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout
Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí …
POČASÍ




